Çözüldü iPhone 7 kendi kendine hafızası azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone 7'im var. Ama hafızası 14 GB kalmışken 10GB'a düştü ve hâlâ devam ediyor. Hafızası gittikçe azalıyor. Yardım edebilir misiniz? Bu sorunu çözmem gerekiyor. Oyun uygulamadan kaynaklı derseniz hangisinden kaynaklıdır?

Uygulama:
Speedtest by okala.
Pinterest.
Instagram.
YouTube.
VPN.
Bulunmakta.

Oyunlar:
Free fire Max.
Mobile Legends bang bang.

Başkada bir şey yok. Neden kaynaklı acaba? Hafızası daha çok düşmesin diye tamamen kapatmak zorunda kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Mantıklı bir yöntem değil ama telefonu SIM kartsız çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Bu şekilde iPhone 5S de 4 GB hafıza açmıştım. Sorun tamamen yazılımsal bu arada aynısını iPad imde de yaşadım.
Mantıklı bir yöntem değil ama telefonu SIM kartsız çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Bu şekilde iPhone 5S de 4 GB hafıza açmıştım. Sorun tamamen yazılımsal bu arada aynısını iPad imde de yaşadım.

Çözüm

Denerim.

Hocam YouTube, Instagram gibi uygulamaları silin ve geri yükleyin (kaldırmayın, silin) biraz etki eder. Yanımda da keza aynı şekilde biraz şüpheli sanki.
Telefonda alan mevzusu o anlık ihtiyaca göre değişlenlik gösterebilir ancak 10 GB boş alan telefonunuz düşündüğümüzde çok da az bir alan değil.

Şu an daha da azaldı 5GB kaldı.

Teşekkürler dediğiniz oldu sorun çözüldü hafıza arttı 3GB kalmışken 10GB arttı SIM karttan kaynaklıymış 5G özelliği olan bir karttı 4G sadece kullanılabildiği için biraz sorun yaratıyormuş çıkarınca hafıza geri arttı.

Bende bir yöntem ekleyem kendim denedim olmuştu.
iTunes Store'u açın ve alttaki sekmeden Filmler'e dokunun. iPhone'unuzdaki boş saklama alanından daha büyük olan rastgele bir film seçin. Mesela boş saklama alanı boyutu 500 MB ise 500 MB'dan daha büyük boyuttaki bir filmi seçmelisiniz.

Satın Al veya Kirala seçeneklerinden herhangi birisine dokunun. Filmin saklama alanınız için büyük olduğu bilgisinin yer aldığı bir diyalog ekranı gelecektir. Filmi kazara satın almamaya veya kiralamamaya dikkat edin.

Şimdi Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı menüsüne gidin. Bu basit numara ile saklama alanınızın arttığını göreceksiniz. Numarayı birkaç kez tekrarlayarak daha fazla saklama alanı elde edebilirsiniz.

Bende bir yöntem ekleyem kendim denedim olmuştu.
iTunes Store'u açın ve alttaki sekmeden Filmler'e dokunun. iPhone'unuzdaki boş saklama alanından daha büyük olan rastgele bir film seçin. Mesela boş saklama alanı boyutu 500 MB ise 500 MB'dan daha büyük boyuttaki bir filmi seçmelisiniz.

Satın al veya kirala seçeneklerinden herhangi birisine dokunun. Filmin saklama alanınız için büyük olduğu bilgisinin yer aldığı bir diyalog ekranı gelecektir. Filmi kazara satın almamaya veya kiralamamaya dikkat edin.

Şimdi ayarlar > genel > iPhone saklama alanı menüsüne gidin. Bu basit numara ile saklama alanınızın arttığını göreceksiniz. Numarayı birkaç kez tekrarlayarak daha fazla saklama alanı elde edebilirsiniz.

Sağ ol ama olmadı sorun SIM kart ile çözülmüştü ama artık daha da arttı SIM kart ayarı arttık sorunu çözmüyor başka bir şey söyleyebilir misiniz? Yoksa telefon çökecek ancak 1 hafta ömrü kaldı eğer bu devam ederse.

Dosya Ekleri

• 50670D4C-2C96-4794-91ED-C66F92F841A6.png
    50670D4C-2C96-4794-91ED-C66F92F841A6.png
    87,1 KB · Görüntüleme: 19
Sağ ol ama olmadı sorun SIM kart ile çözülmüştü ama artık daha da arttı SIM kart ayarı arttık sorunu çözmüyor başka bir şey söyleyebilir misiniz? Yoksa telefon çökecek ancak 1 hafta ömrü kaldı eğer bu devam ederse.

Hocam başka yöntem bilmiyorum cihaz yedeği alıp sıfırlayın

Yeni konular

Geri
Yukarı