iPhone 7 Pili çabuk bitiyor

Aphollo69

Hectopat
Daha fazla  
Telefonum iPhone 7 yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Pil döngüm 725, pil sağlığım 84 ve pil kısmında servis uyarısı çıkıyor. Az önce bir test yaptım şarjım 100 iken 1080p video izlemeye başladım. Tam olarak 55 dakika sonra şarjım bitti aşırı çabuk bitiyor. Pili değiştirmek dışında yapılabilecek bir şey var mıdır bir de bu kadar çabuk bitmesi normal mi?

Telefonum iPhone 7 yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Pil döngüm 725, pil sağlığım 84 ve pil kısmında servis uyarısı çıkıyor. Az önce bir test yaptım şarjım 100 iken 1080p video izlemeye başladım. Tam olarak 55 dakika sonra şarjım bitti aşırı çabuk bitiyor. Pili değiştirmek dışında yapılabilecek bir şey var mıdır bir de bu kadar çabuk bitmesi normal mi?

Pil değişimi harici halledemezsiniz.

Değişim zamanı gelmiş değişim dışında çözümü yok. Yetkili Apple Serviste değiştirin orijinal muadili diye satılan bataryalara para vermeyin.

Sorununuz batarya gibi iPhone 7'ler zaten çok dayanmıyor pil sağlığınız düşük pil bayatlamaya başlamış artık piyasada orijinal batarya bulamazsınız yüksek amperli piller taktırmayın şarj entegresine zararı var dışarıdan taktırıcaksanız bix önerebilirim en sık taktığım bataryalardan.

iOS güncellemesi yaptıysan bundan da çabuk bitebilir. Eski telefonların yazılımı bilinçli olarak şarjı çabuk bitirecek şekilde yazılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı