iPhone 7 Plus vs Oppo Realme 6 Pro

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Halihazırda 32 GB 7 Plus kullanıyorum. 3 senedir kullanıyorum bataryası dışında sıkıntısını görmedim. Yakın zamanda deji batarya taktırdım. Fakat artık değiştirmek istiyorum telefonumu. Realme 6 Pro gördüm çok hoşuma gitti arka kapaktaki şimşek işareti. Sizce değişmeye değer mi? Benim için hafıza önemli değil onun dışında hangisini tercih edersiniz?

Halihazırda 32 GB 7 Plus kullanıyorum. 3 senedir kullanıyorum bataryası dışında sıkıntısını görmedim. Yakın zamanda deji batarya taktırdım. Fakat artık değiştirmek istiyorum telefonumu. Realme 6 Pro gördüm çok hoşuma gitti arka kapaktaki şimşek işareti. Sizce değişmeye değer mi? Benim için hafıza önemli değil onun dışında hangisini tercih edersiniz?
3500 fiyat bandında önerebileceğim çok güzel tasarımı olan Oppo Reno 4, birçok özelliği ile sizi üzmeyecektir. Onun dışında Xiaomi Mi 10 Lite öneriyorum. Aynı şekilde Realme Pro 7 de çok güzeldir. Bu üç telefonu internette 3500-3600 TL civarında bulabilirsiniz. Yaza doğru birçok yeni güzel Android cihaz çıkacak örneğin Xiaomi Redmi Note 10 gibi, biraz daha bekleyerek aynı fiyat bandında yeni bir telefona da sahip olabilirsiniz.

Değişmeye değer mi konusuna gelirsek, kesinlikle değişmelisiniz bence. iPhone 7 Plus gerçekten kötü bir cihaz değil fakat sizi maksimum 1-2 yıl daha götürebilir diye düşünüyorum. Zira yeni çıkan Android'lerin özelliklerinin aşırı iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle önerdiğim Oppo Reno 4'te 8 GB Ram olması çok çok iyi. Keza hafıza konusundan da gene üstler.

3500 fiyat bandında önerebileceğim çok güzel tasarımı olan Oppo reno 4, birçok özelliği ile sizi üzmeyecektir. Onun dışında Xiaomi Mi 10 Lite öneriyorum. Aynı şekilde Realme Pro 7 de çok güzeldir. Bu üç telefonu internette 3500-3600 TL civarında bulabilirsiniz. Yaza doğru birçok yeni güzel Android cihaz çıkacak örneğin Xiaomi Redmi Note 10 gibi, biraz daha bekleyerek aynı fiyat bandında yeni bir telefona da sahip olabilirsiniz.

Değişmeye değer mi konusuna gelirsek, kesinlikle değişmelisiniz bence. iPhone 7 Plus gerçekten kötü bir cihaz değil fakat sizi maksimum 1-2 yıl daha götürebilir diye düşünüyorum. Zira yeni çıkan Android'lerin özelliklerinin aşırı iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle önerdiğim Oppo reno 4'te 8 GB RAM olması çok çok iyi. Keza hafıza konusundan da gene üstler.

Tek korkum Android teledonun kasması, onun dışında alışkanlık ile ilgili bir problemim yok. Aldıktan 5-6 ay sonra kasmaya başlayacaksa hiç bulaşmıyayım? Ezelden beri iPhone kullanıyorum ama artık fiyatlar eskisi gibi değil telefona o kadar para verilmez. 3500-4000 bile çok bence ama ondan düşüğe de iyi telefon bulmak zor.

Tek korkum Android teledonun kasması, onun dışında alışkanlık ile ilgili bir problemim yok. Aldıktan 5-6 ay sonra kasmaya başlayacaksa hiç bulaşmıyayım? Ezelden beri iPhone kullanıyorum ama artık fiyatlar eskisi gibi değil telefona o kadar para verilmez. 3500-4000 bile çok bence ama ondan düşüğe de iyi telefon bulmak zor.
iOS cihazlara daha uzun güncelleme geliyor nedeni ise uygulama desteği, genelde bu güncellemeler ile batarya performansı düşüyor. Android'de ise kısa süre güncelleme veriliyor, onda da genellikle batarya performansı düşer ama uygulama desteği gibi bir şey söz konusu olmadığından iOS gibi güncellemeye zorlamıyor.

Hocam hayır kasmaz, öyle birşey yok yani. Yeni alacağınız telefonların birçoğu Ram'i, işlemcisi gayet iyi olan telefonlar olacak. Ayrıca öyle güncelleme zorunluluğu vesaire yok, isterseniz güncellemeyebilirsiniz. Her güncelleme de yavaşlatma muhabbetleri de yok Android'de. 4000 TL'ye çok güzel bir Android telefon alınır.

Hocam hayır kasmaz, öyle bir şey yok yani. Yeni alacağınız telefonların birçoğu RAM'i, işlemcisi gayet iyi olan telefonlar olacak. Ayrıca öyle güncelleme zorunluluğu vesaire yok, isterseniz güncellemeyebilirsiniz. Her güncelleme de yavaşlatma muhabbetleri de yok Android'de. 4000 TL'ye çok güzel bir Android telefon alınır.

O zaman ya reno 4 Pro'ya da Realme 7 Pro alacağım. Realme 6 Pro çok güzel duruyor ama bari almışken iyisini alayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı