IPhone 7 şarj aleti değişince hızlı şarj olmaya başladı

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Arkadaşlar eski adaptörüm eskiydi yeni şarj aleti aldım bu da çok hızlı şarj ediyor bataryaya zararı var mıdır mesela şimdi taktım %20'de taktığım gibi %21 oldu devam etti aydınlatırsanız sevinirim.

Bataryaya zararı olabilir eğer orijinal 5W'lık adaptörden daha yüksek güce sahip bir adaptörse ayrıca eğer watt gücü aynıysa bile birkaç kez şarj ettikten sonra eski hızına da dönebilir normal durumdur.

Belki %20ye yeni düşmüştür ve takar takmaz yükselmiştir.

Evet düştüğü gibi takıtım.

Zararı olmaz cihazın pil sağlığı düştüyse pilin doluluk seviyesini ölçmesi yavaş veya yanlış olabilir.

Hocam belki de eski adaptörümün amper değeri düşüktü şu an baktım 5.1a yeni adaptör 21.1'a

Bataryaya zararı olabilir eğer orijinal 5W'lık adaptörden daha yüksek güce sahip bir adaptörse ayrıca eğer watt gücü aynıysa bile birkaç kez şarj ettikten sonra eski hızına da dönebilir normal durumdur.

Watt değerini bilmiyordumda amperler farklı.

Zararı olmaz cihazın pil sağlığı düştüyse pilin doluluk seviyesini ölçmesi yavaş veya yanlış olabilir.

Pil sağlığı derken o %100 yeni taktırdım.

Daha yüksek Amper'li hayliyle daha hızlı şarj olacak watt da daha yüksektir doğal olarak. Dediğim gibi pile zararı olabiliyor. IPhone'u iPad şarj aletiyle şarj etmek gibi düşünün.

Tamamda bataryanın alacağı watt değeri belli bir değer değil mi kafasına göre mi watt alıyor.

Tamamda bataryanın alacağı watt değeri belli bir değer değil mi kafasına göre mi watt alıyor.

Hocam Watt değeri bataryaya göre olmuyor ne kadar yüksek Watt'la şarj edersen o kadar hızlı dolar ama bir o kadar pili ısıtır ömrünü azaltır. (Apple Destek Danışmanından aldığım bilgidir zamanında aynı şeyi bende sorgulamıştım :) )

Pil sağlığı derken o %100 yeni taktırdım.

iPhone 7 de bildiğim kadarıyla hızlı şarj desteği yok sizde yüksek ihtimalle standart dışı (5W üzeri) bir şarj aleti ile şarj etmeye çalıştıysanız cihazda böyle parametrede ufak yanlışlıklar olabilir çok dert etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı