IPhone 7 şarj aleti değişince hızlı şarj olmaya başladı

iPhone 7 de bildiğim kadarıyla hızlı şarj desteği yok sizde yüksek ihtimalle standart dışı (5W üzeri) bir şarj aleti ile şarj etmeye çalıştıysanız cihazda böyle parametrede ufak yanlışlıklar olabilir çok dert etmeyin.

Bu watt olayı ile amper olayını tam anlamadım şimdi zararı var mı? Yok mu?

Bu watt olayı ile amper olayını tam anlamadım şimdi zararı var mı? Yok mu?

Hocam klasik şarj aletleri 5W'lık şarj adaptörleridir. Xiaomi ve bazı firmalar 15W ve üzeri şarj aleti verir günümüzde de bu böyledir cihaz daha hızlı şarj olması için cihaza daha fazla akım geçirir pilin ısınması eksi dahi olsa bile pillerde ona göre tasarlanmıştır. Şimdi siz 2016 yılında çıkmış bir cihaza bu şarj aletini kullanabilirsiniz burada sorun yok. Lakin adaptör cihaza normalinden biraz daha akım göndermek isteyeceği için cihazın pildeki seviyeyi ölçen kısım afallayacaktır bu kadar.

Hocam klasik şarj aletleri 5W'lık şarj adaptörleridir. Xiaomi ve bazı firmalar 15W ve üzeri şarj aleti verir günümüzde de bu böyledir cihaz daha hızlı şarj olması için cihaza daha fazla akım geçirir pilin ısınması eksi dahi olsa bile pillerde ona göre tasarlanmıştır. Şimdi siz 2016 yılında çıkmış bir cihaza bu şarj aletini kullanabilirsiniz burada sorun yok. Lakin adaptör cihaza normalinden biraz daha akım göndermek isteyeceği için cihazın pildeki seviyeyi ölçen kısım afallayacaktır bu kadar.

Telefon şarj olunca değerleri bir yazayım bakın siz eskisiyle yenisine.

Zararı olmaz diye düşünüyorum aynı şeyi bende yaşadım.

Sorun oldu mu peki.

Eski adaptör
OUTPUT: 9.0V--1.67A or
5.0V--2.0A
Yeni adaptör:
AC 180-240V-50/60Hz
Max:0.3A
OUTPUT C5V Max: 2.1A.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı