iPhone 7 Şarjı bitmeden kapanıyor

Volfram

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-45 R15G
Amd Ryzen 5 5600H
RTX 3050 Ti 75W
8 GB Ram
512 GB SSD
Yaşadığım olay ilk önce geçtiğimiz günlerde yaşadım. Sorun pil seviyesi %10 olmasına rağmen kapanması. Ardından 1-2 gün sonra şarj seviyem %17 civarlarında iken tekrar kapandı. Bu sorun neden kaynaklı olabilir. Pili yaklaşık 1 ay önce değişti ve hangi marka olduğunu bilmiyorum. Acaba yaşadığım sorun pil kaynaklı olabilir mi? Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Takılan pil yan sanayi dandik bir markadır ( bu olasılık daha yüksek ) ya da telefoncu bilgisizse bataryayı takarken anakarta zarar vermiştir.

Pilin kalitesiz ve omrunu yitirmis soyle yap ayarlar/pil/pil sagligi/servis ise adam dandik takmis demektir kardeseim.

Yaşadığım olay ilk önce geçtiğimiz günlerde yaşadım. Sorun pil seviyesi %10 olmasına rağmen kapanması. Ardından 1-2 gün sonra şarj seviyem %17 civarlarında iken tekrar kapandı. Bu sorun neden kaynaklı olabilir. Pili yaklaşık 1 ay önce değişti ve hangi marka olduğunu bilmiyorum. Acaba yaşadığım sorun pil kaynaklı olabilir mi? Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Güvendiğin bir telefoncuda değerleri kontrol ettir. Değerler normal ise bataryada sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Deji mucize batarya ile değiştirmeni tavsiye ederim, en F/P olanı o gibi duruyor.

Batarya değişecek , değişim öncesi yedek alıp değişimden sonra geri yükleme yapmanı tavsiye ederim. Yan sanayi alacaksanız deji alın en azından marka olsun.

Telefonu Full deşarj et. Sonra tamamen 100 olana kadar bekle. Telefonu kullanma o sürede. Normalde kalibrasyon yapılması lazım pile ama yapmamışlar.

Geri
Yukarı