iPhone 7 şebeke var fakat Wi-Fi yok

YasoYasoo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce cihazımı yere düşürdüm. Sonrasında Wi-Fi çalışmadığını fark ettim. Sorunun yazılımsal olduğunu zannedip cihazı sıfırlayıp yeniden kurulum yapayım dedim. Ancak cihaz etkinleştirilemiyor sunucuya bağlanılamıyor hatası alıyorum. SIM kart okunuyor. Mobil veri aktif. Wi-Fi hala yok ama sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. SIM kart okusa bile bu baseband arızasına işaret mi? Ve baseband tamiri yapılırsa Wi-Fi beraberinde gelir mi yoksa ayrı onarım ücreti mi isterler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yere düştüğünde sorun beli Wi-Fi kartını kırmışsın %99.değişmesi gerekir. Ücretlendirme nasıl olur bilmiyorum Apple yetkili servisine götürüp durumu izah etmende fayda var.

Cihaz etkinleştirilemiyor hatası alıyorum. Ayrıca bütün ayarları sıfırladım. Benim merak ettiğim sorun sadece Wi-Fi değil mi olabilir? Çünkü etkinleştirme hatasıda veriyor. Mobil veri ile giriş yapamıyorum mesela.
Normalde etkinleştirme hatasında iTunes veya Finder üzerinden update yapılarak çözülüyor. Eğer buda çözüm sağlamaz ise mecbur donanım desteği yani servise gitmeniz gerekecek.

Geri
Yukarı