iPhone 7 vs 7 Plus

Abim 7 Plus 2 yıldır en iyi performans veriyor. O senin kullanışına bağlı.

Cihaz 6 yaşında, artık eskimişve yazılım desteği kesilmiş bir cihaz farkındaysanız. Bu sorun sadece bende değil arkadaşımda ve alt komşumda da yaşanıyordu hatta forumdaki kullanıcılara sorarsanız yaşayanları görebilirsiniz. Bu fiyata satılan bir Mi9t, IP7+dan çok çok daha performanslıdır.

iPhone 7 artıları;
  • Küçük boyut (+)
  • Kompakt tasarım (+)
  • Kronik ses sıkıntısı daha az görülüyor (+)
  • Daha düşük RAM miktarı (-)
iPhone 7 Plus artıları ve eksileri;
  • 2 GB yerine 3 GB RAM (+)
  • Büyük ekran ve haliyle büyük kasa (+)
  • Biraz daha iyi batarya (+)
  • Daha iyi ekran çözünürlüğü (+)
  • Kronik ses sıkıntısı daha fazla görülüyor (-)
7 Plus'ın artı yönleri daha ağır basıyor. Ancak unutmayın ki ikisinin de kullanım ömrü 3 sene civarı maksimum artık. Eğer halen iOS 13 veya 14 yüklü bir 7 Plus bulursanız çok daha iyi olur. iOS 15 ağır çalışıyor bu cihazlarda gözlemlediğim kadarıyla. Ve kronik ses sıkıntısı var. Özellikle 7 Plus'lar da telefonu düşürme sonucu sıklıkla gözlemlenen bir problem. Bunları bilerek alacaksanız sorun yok. Fiyatı uygunsa tercih edilebilir kısa vadeli kullanım için.

Evet arkadaş haklı. Bende 7+ vardı ve şarj 40'ın altına inerse Instagram'da bile ses kayması yaşanıyordu, videolar kasıyordu vs. oyunlarda ise bir süre sonra performans kısmaya başlıyordu.
Bataryanız ölmüş, batarya yenileyin. Anlattığınız şey telefonun performansından çok bataryanın ömrüyle ilgili. Ben de 7 Plus kullanıyorum mesela, batarya ömrünü bitirince dediğiniz gibi takılmalar donmalar vs oluyor ama bataryayı yenileyince düzeliyor. 2 yılda bir değiştiriyorum kabaca çıktığında aldığımdan beri.

Yeni konular

Geri
Yukarı