iPhone 7 vs 8

• Konuyu başlatan Neith
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 2B

iPhone 8 ile 7 arasında kayda değer bir fark yok. Bu arada iPhone 7 de 2023 Eylül'e kadar yani iOS 16'nın sonuna kadar götürecek. iPhone 8 de iOS 17'nin sonuna kadar götürür diye tahmin ediyorum. Sürpriz bir gelişme yaşanmazsa. Yalnız iPhone 8'de kablosuz şarj - hızlı şarj desteği var arkası cam olduğundan dolayı. Ekstra olarak iPhone 7'de A10 Fusion işlemci varken 8'de A11 BİONİC işlemci var. Batarya olarak da aynılar yani ortalama aynı ekran sürelerini veriyorlar. Ben 7 kullanıcısıyım benim pil sağlığım %50. Ona rağmen 2.30 saat ekran süresi görüyorum. Pili %100 olan bir iPhone 7 kullanıcısı bugün 4 saat ortalama ekran süresi alacaktır ama tabii size bağlı. Sosyal medyada çok takılırsanız gene dayanmaz ikisi de pil anlamında başarısız modeller özünde. Alabiliyorsanız yine de 8 alın derim ya da bütçeyi zorlayıp SE2 alın :)

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/1646168212781-png.1320235/ IPhone'ların güncelleme tarihleri hocam
Geneli buysa hafif bir kullanım. Sabahtan %100 şarj ile çıksanız gündüz sizi yarı yolda bırakmaz. Büyük ihtimalle bazen günde 1 şarj bazen 2 şarj şeklinde olur.

7 ve 8 arası 1.000 TL farka değer gibi ama şarj konusu aynı şekilde olur. Bu arada 8 bütçesi ile SE 2020 alabiliyor musun? Çünkü 8 pek ucuz değil öyle. Bir de oraya bakabilirsin.

Hocam SE fiyatlarından haberim yok fakat 8 Mart tarihinde tanıtılacak olan yeni SE modeli çıkınca fiyatlar düşer mi diye düşünüyorum eğer düşerse hiç düşünmeden SE ye geçiş yapabilirim

Sıfırlarda fiyat düşmesi olacağını sanmam. SE 3 için düşük fiyatlı olacak ibaresi veya SE 2 fiyatı düşer yorumları Türkiye için geçerli değil. Sıfırlarda bütçe sorunu düzelmez yani.

Sıfırlarda fiyat düşmesi olacağını sanmam. SE 3 için düşük fiyatlı olacak ibaresi veya SE 2 fiyatı düşer yorumları Türkiye için geçerli değil. Sıfırlarda bütçe sorunu düzelmez yani.

Yok hocam ben zaten 2. el olarak almayı düşünüyorum ama 2. elde fiyat düşer mi kararsızım :(

Yok hocam ben zaten 2. el olarak almayı düşünüyorum ama 2. elde fiyat düşer mi kararsızım :(
Bir aralar bende bakıyordum. 8'in fiyatı çok saçma olduğu için SE 2 düşünmüştüm. Bütçe oralara geliyorsa bence 8 almayın. İyi bir 7 bulursanız olur. Ucuz 8 buluyorsanız da olur. 3'üne de bakın.

SE 3'ün gelişi 2. el piyasasını değiştirmeyecektir ama. Çünkü 2. el satanlarda çıldırmış gibi fiyat koyuyorlar.

Bir aralar bende bakıyordum. 8'in fiyatı çok saçma olduğu için SE 2 düşünmüştüm. Bütçe oralara geliyorsa bence 8 almayın. İyi bir 7 bulursanız olur. Ucuz 8 buluyorsanız da olur. 3'üne de bakın.

SE 3'ün gelişi 2. el piyasasını değiştirmeyecektir ama. Çünkü 2. el satanlarda çıldırmış gibi fiyat koyuyorlar.

Tamamdır hocam sağ olun

Geri
Yukarı