iPhone 7 vs iPhone 6S

142110

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikisinden birini almayı düşünüyorum. Yazılımsal ve tuş bakımından tasarım bakımından iPhone 7 daha güzel. Fakat sağlamlığı beni düşündürüyor. Malum liseliyim. Düşürebilirim sıraya çarpabilirim. Sizce kırılmaz cam yeterli olur mu? Çok kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ikisinden birini almayı düşünüyorum. Yazılımsal ve tuş bakımından tasarım bakımından iPhone 7 daha güzel. Fakat sağlamlığı beni düşündürüyor. Malum liseliyim. Düşürebilirim sıraya çarpabilirim. Sizce kırılmaz cam yeterli olur mu? Çok kararsızım.

Bende 6s var. Kırılmaz camla kullanıyorum. Tahminen 50. kez seramik zemine çakıldı ve kasayla kırılmaz camın arasından darbe aldı. Kenarda pekte farketmediğim bir çizik var. Çatlak yani. Neyse, demek istediğim kılıf kullanmazsanız bir şekilde o ekran çatlayacak. Ben pek sevmiyorum kılıf. Ayrıca para sıkıntın yoksa iPhone 7 al. Bütün paranı telefona vereceksen 6s bile alma. Çok güzel F/P ürünü Android telefonlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 6 Plus kullanıyorum. Defalarca defalarca düşürmeme rağmen hala büyük bir hasarı yok. Kenarında köşesinde biraz hasarı oldu o da kılıf kullanmadığımdan ötürü. Güzel telefon sağlamdır öneririm. Matematik Hocam iPhone 7 kullanıyor. Dediğin gibi tasarımı daha güzel ve daha estetik duruyor. iPhone 7 , iPhone 6 ya göre ağır biraz ama elle his ediliyor. Sağlamlığı açısından bilgim yok. Para sıkıntın olmazsa 7 al. iPhone 6 almak istiyorsanda korkma, sağlam telefon. :)

Abim iPhone 7 kullanıyor. Ben 6S kullanıyorum. Devasa bir fark yok. Cidden gözle görülür bir fark olarak bana 7'nin ekranı daha keskin geliyor. Öyle gündelik performans açısından da fazla fark yok. İkisi de çok akıcı cihazlar. Tabi şarj ederken kulaklık kullanabilmek benim büyük avantajım :) Artı olarak iPhone 7, 6S'den daha dayanıksız. Yani çizilmeler, düşmeler gibi durumlarda çok hasar alır. Arka boyası çok çabuk çiziliyor. Alırsanız dikkat edin, anahtarla aynı yere koymayın.

Fiyat konusunda bir problem yoksa elbette 7 alın. Sonuçta yeni model eskisinin daha yeni ve iyi özellikler sunularak çıkılmış hali. En azından Iphone modellerde böyle işliyor. Ama bence bekleyin. O paraya S8 falan alabilirsiniz.

Bütçe sorunun yoksa İphone 7 alman daha iyi olur. Dayanıklılık konusunda mutlaka şeffaf kılıf ve koruyucu cam tak telefona her iki cihaz da narin telefonlar. Performans ve donanım konusunda İphone 7 çok daha güçlü ama bu aradaki performans farkını hissetmezsin. Kamera olarakta İphone 7 daha iyi ve kamera da OİS desteği mevcut. Bataryaları da her modelinin iyi değil, gündelik işleri falan görsün diyorsan 1 günü zar zor çıkarır, oyun ve yoğun kullanımda ise günde iki defa şarj etmen gerekebilir. Android modellerini almak gibi bir düşüncen olursa da yeni modelleri bekleyebilirsin.

Iphone 6S aldığında sıraya çarptığında sanki kırılmayacak mı veya bir başka marka kırılacak tabi. Bunu sen dikkat edeceksin kesinlikle Iphone 7

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı