iPhone 7 vs S8

Yanlış. SD 820 modeli A10 yongasından güçlü değil. SD 820 ile Exynos 8895 benzer güçte modeller, GPU olarak SD 820 yongası 8895 yongasından daha iyi. Apple 10 yongasındaki GPU bunlardan daha güçlü. Çözünürlük farkı da var işin içinde.
S8 modelin içinde SD 835 var. Bu da A10 yongasından daha güçlü. Dediğin şey S7 için geçerli.

2013'te çıkan iPhone 5s'i 2016 Mayıs'ta 1400 TL'ye sıfır aldım.

2018 Mayısta değişim talebiyle verdim (kamera tozlanması ve batarya)

2020 Mayıstayız, telefonun kendisinde gram kasma yok. Fakat uygulamalar açılırken 2-3sn kasma mevcut, oda her uygulamada yok zaten.

Hajı ben instagram açılırken 2-3 sn bekleyemem yhaa diyen birisi varsa gitsin 3 bine oppo zoppo alsın. 1 sene kullanır 1 senede kasarak sızlanarak kullansa 2 sene sonra bir oppo zoppo daha alır.

Bugün yeni bir telefon arıyorum 3-4 sene öncesi teknoloji iPhone 7'nin fiyatında video çekimi onun kadar iyi olan bir telefon bulamadım. Bak video diyorum video..

3500 TL'm var 2 gündür A51'den A71'e ordan acaba M31 mi? ordan Xiaomi Note Pro 8 ordan Mi 9T yok abi hiçbirinde kararlılık yok. Telefon bulamıyorum alacak. Appleda lanet batarya işi olmasa çoktanalmıştım.

En elle tutuluru Mi 9T, onu aldık bu sefer ufak bir arızada servisiyle uğraş dur sonra kullanıcı hatası sonra yine oppo zoppo amiral gemisi, savaş uçağı.

Bir batarya istiyorum birde süepr video kalitesi 3500 TL için çok şeymi istiyorum arkadaş.

İşin sonu ya iPhone 7 den devam ya da kumar oynayıp Mi 9T..

S8 modelin içinde SD 835 var. Bu da A10 yongasından daha güçlü. Dediğin şey S7 için geçerli.
Pardon modelleri karıştırdım ama dediğimde yanlışlık yok. S8 serisinde Exynos 8895 ve SD 835 var bunlar yine A10 yongasından güçlü değil. Çoklu çekirdekte Exynos 8895 ve SD 835 daha iyi ama tek çekirdekte bariz A10 daha iyi. Hala tek çekirdeğin önemi daha fazla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Pardon modelleri karıştırdım ama dediğimde yanlışlık yok. S8 serisinde Exynos 8895 ve SD 835 var bunlar yine A10 yongasından güçlü değil. Çoklu çekirdekte Exynos 8895 ve SD 835 daha iyi ama tek çekirdekte bariz A10 daha iyi. Hala tek çekirdeğin önemi daha fazla.

Samsung hep lansmanlarında Snapdragonlu telefonlarıyla karşılaştırma yaptı ama Türkiye'de Exynos sattı. Birisi de çıkıp demedi ki Exynos ile karşılaştırma yap bakalım da rakiplerin seni nasıl eziyor onu görelim. Samsung'un Amerika'da satılan telefonuyla Türkiye'de satılan telefonu hiçbir zaman aynı olmadı. Bu yüzden Samsung'u hiç sevmem.

Samsung hep lansmanlarında Snapdragonlu telefonlarıyla karşılaştırma yaptı ama Türkiye'de Exynos sattı. Birisi de çıkıp demedi ki Exynos ile karşılaştırma yap bakalım da rakiplerin seni nasıl eziyor onu görelim. Samsung'un Amerika'da satılan telefonuyla Türkiye'de satılan telefonu hiçbir zaman aynı olmadı. Bu yüzden Samsung'u hiç sevmem.
Bu konuda kesinlikle haklısınız. Son cihazlarda toparladılar mı bilmiyorum ama Exynos modeller oyun anlamında neredeyse bir nesil gerideydi :D

Ben içlerindeki grafik birimine de bakarak değerlendirdiğim için bence SD 835 yongası Exynos 8895 modelden çok daha iyi. A10 konusunda ise yaptığım PUBG ve Fortnite mobile oyun testlerinde hep iPhone biraz daha yavaştı. Özellikle AnTuTu testinde 30000 puan kadar fark vardı. Ben SD 835 (Samsung değil.) kullanıyorum evden biri de iPhone 7 kullanıyor. O bile benim telefonumun daha hızlı olduğunu kabul etti :D

Bunları "kendi deneyimlerime göre" yazıyorum. Bir de deneyimlediğim cihaz S8 değil Mi 6 (4/64) olduğu için orada da farklılıklar bulunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı