iPhone 8 Plus alınır mı?

Peki iPhone X 256 GB mı iyi iPhone XR 64 GB mı?

X 256 GB. Sebepleri:
-Çelik Kasa
-OLED ekran
-Telefoto Kamera
Fakat şunu belirteyim XR A12 Bionic işlemci ile gelirken X A11 Bionic işlemci ile geliyor. XR biraz daha performanslı. Bu arada X'te değişen ekran veya kamerada varsa bu üstte saydıklarımın anlamı kalmıyor. Ben her şeyi orijinal parçalardan oluşan X'ten bahsediyorum.

Sadece sosyal medya ve WhatsApp için gideri var. Çok video çekerseniz yetmeyebilir.

iPhone XR kullanıyorum pil sağlığı 90 da ama günde 2 defa şarj etmem gerekiyor pek tavsiye etmem oyun oynamak için iyi değil.

Peki iPhone X 256 GB mı iyi iPhone XR 64 GB mı?

XR daha iyi.

XR 64 GB yeterli olur mu peki?
günlük kullanım için güzel bir telefon

iPhone XR kullanıyorum pil sağlığı 90 da ama günde 2 defa şarj etmem gerekiyor pek tavsiye etmem oyun oynamak için iyi değil.

Hocam sen okuduğunu anlıyor musun? Ben demişim ki sosyal medya ve WhatsApp için gideri var sen diyorsun oyun oynamak için ideal değil. Ben mesajımda oyun için de iş görür idare eder gibi bir şey demiş miyim? Bu cümleyi konu sahibi arkadaş için diyorsan da benim mesajımı cevaplayarak demen gerekmiyor.

2018 yazında aldığım Iphone 8 Plus Red 'i halâ kullanıyorum, 6 yıla yakındır daha yeni batarya ve ön-arka cam değişimi yaptım sıfır gibi oldu. Ayrıca, daha dün güncellemesini yaptım. Bana Bana sorarsanız bütçeniz doğrultusunda kaliteli bir cihaz bulunursa alınabilir.

X 256 GB. Sebepleri:
-Çelik Kasa
-OLED ekran
-Telefoto Kamera
Fakat şunu belirteyim XR A12 Bionic işlemci ile gelirken X A11 Bionic işlemci ile geliyor. XR biraz daha performanslı. Bu arada X'te değişen ekran veya kamerada varsa bu üstte saydıklarımın anlamı kalmıyor. Ben her şeyi orijinal parçalardan oluşan X'ten bahsediyorum.
X ile 8 Plus ekran dışında aynı cihazlar. Ve X IOS 16.7.3 te falan kalmıştı. XR IOS 18 alacak deniliyor. Bence XR.

X ile 8 Plus ekran dışında aynı cihazlar. Ve X IOS 16.7.3 te falan kalmıştı. XR IOS 18 alacak deniliyor. Bence XR.
Hangi sürümde kaldıklarının önemi yok ikisi de bugün itibari ile bitik cihazlar performans anlamında. Başka konularda da konuştuk senle iOS18 gelse ne gelmese ne XR için? X'teki OLED ekran en azından günümüze bir nebze yakın. XR'ın çerçeveleri de daha kalın pikselleri sayılan bir ekranıyla daha mutlu olacaksa kendisi bilir konu sahibi arkadaş.

Hangi sürümde kaldıklarının önemi yok ikisi de bugün itibari ile bitik cihazlar performans anlamında. Başka konularda da konuştuk senle iOS18 gelse ne gelmese ne XR için? X'teki OLED ekran en azından günümüze bir nebze yakın. XR'ın çerçeveleri de daha kalın pikselleri sayılan bir ekranıyla daha mutlu olacaksa kendisi bilir konu sahibi arkadaş.
Hocam güncelleme mevzusu önemli değil fakat, artık yeni özellikler yeni güncellemelere geliyor fakat ben buna takmıyorum. Takacağım tek şey cihaza indirilcek uygulamalar ve fiyatı. X in içindeki IOS 16 ya destek 2 yıl sonra çekilecekse IOS 18 e 4 yıl sonra çekilir. Şu an çoğu uygulama IOS 15e en az destek veriyor ve Netflix uygulaması bile en az 16 yaptı. Birde yazılım güncellemesi almaya devam eden iPhonelar türkiyede daha fazla para ediyor.

Hocam güncelleme mevzusu önemli değil fakat, artık yeni özellikler yeni güncellemelere geliyor fakat ben buna takmıyorum. Takacağım tek şey cihaza indirilecek uygulamalar ve fiyatı. X in içindeki iOS 16 ya destek 2 yıl sonra çekilecekse iOS 18'e 4 yıl sonra çekilir. Şu an çoğu uygulama iOS 15e en az destek veriyor ve Netflix uygulaması bile en az 16 yaptı. Bir de yazılım güncellemesi almaya devam eden IPhone'lar Türkiye'de daha fazla para ediyor.

Dediğine katılıyorum ama bu cihazlar zaten en fazla 2 yıl sonra yani 2026'da artık bırak beni diyecekler. Hele 4 sene sonra yani 2028'de falan XR kullanarak hayatta kalmaya çalışan birinin olacağını hiç düşünmüyorum. 2018 çıkışlı XR. 10 yıllık telefonda uygulamalar desteğini sonlandırmadı diye senin senaryoda kullanan biri olursa diyecek söz yok. Konu sahibi belirtmedi diye bir şey diyemiyorum ama diyeyim bu bütçede bu cihazların hiçbiri alınmaz daha güncel Android cihazlar tercih edilir uzun süre kullanacaksa.

Dediğine katılıyorum ama bu cihazlar zaten en fazla 2 yıl sonra yani 2026'da artık bırak beni diyecekler. Hele 4 sene sonra yani 2028'de falan XR kullanarak hayatta kalmaya çalışan birinin olacağını hiç düşünmüyorum. 2018 çıkışlı XR. 10 yıllık telefonda uygulamalar desteğini sonlandırmadı diye senin senaryoda kullanan biri olursa diyecek söz yok. Konu sahibi belirtmedi diye bir şey diyemiyorum ama diyeyim bu bütçede bu cihazların hiçbiri alınmaz daha güncel Android cihazlar tercih edilir uzun süre kullanacaksa.
Haklısınız tabii ki. XR 10 yaşına girdiğinde belki whatsapp instagram için hala iş görecektir çünkü neredeyse 10 yaşında olan 6s netflix dışında bütün populer uygulamaları destekliyor ve trde çok fazla görüyorum bu cihazı kullanan. Elimde deney amaçlı bir tane var ve sıkıntısız çalışıyor şu anlık. Ama 2028 gibi bir senede öyle bir şey XR için zordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı