iPhone 8 Plus'taki 150 GB verinin yeni cihaza aktarımı ne kadar sürer?

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Şu anlık yeni iPhone alma planım yok ama ileride lazım olduğu zaman 150 GB verinin ne kadar sürede aktarılacağını merak ettim. Bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden eşleştirip iPhone 5'ten 8 Plus'a aktarma yaparken 16 GB telefonda tabii ki çok az veri olduğu için kısa sürmüştü fakat 256 GB yeni bir cihaza bilgisayardan ya da yan yana kablosuz aktarımı ne kadar sürer merak ediyorum. Kablosuz aktarım sorun çıkarabilir diye öncelikle telefonu sisteme yedeklemeyi planlıyorum. Sistemin C: diski şişmesin diye 13 yıllık HDD'li laptopta yapmayı bile düşündüm. Yoksa 1.5 yıllık SSD'li laptopta mı yapmalıyım? Siz ne şekilde aktarım yapıyorsunuz ve ne kadar sürüyor?

Iphone'dan iPhone'a veri atarken normalden hızlı oluyor. 20 30 dk bir şey sürecektir büyük ihtimalle.
Ama bilgisayara aktarırken, kablo hızı vs etkiliyor.

Hiç gerek yok böyle şeylere iCloud yedeği al yeni telefona geçeceğin zaman iCloud'dan indirsin tüm verilerini, en garanti yöntem bu.

iPhone'dan iPhone'a veri atarken normalden hızlı oluyor. 20-30 dk bir şey sürecektir büyük ihtimalle.

Azmış. Bana daha çok olur gibi geliyordu. Özellikle iTunes üzerinden yedek alıp aktarırken çok uzun oluyor. Ben yine de ne olur ne olmaz bir iTunes yedeği alıp sonra telefonlar arası aktarabilirim gibi ama böyle yapınca da bazen veriler kaybolabiliyor. Öncekinde vefat etmiş kişilere ait çok çok önemli ses kayıtlarım silinmişti.

Hiç gerek yok böyle şeylere iCloud yedeği al yeni telefona geçeceğin zaman iCloud'dan indirsin tüm verilerini, en garanti yöntem bu.

iCloud kullanmaktan nefret ediyorum. O yedeği almam.

SE2020'den iPhone 12 geçtim. Cihazı yan yana koyup 129 GB veri aktarmam 8 dakikamı aldı. Geçiş yapacağınız cihazların performansına göre bu durum değişmektedir.

Azmış. Bana daha çok olur gibi geliyordu. Özellikle iTunes üzerinden yedek alıp aktarırken çok uzun oluyor. Ben yine de ne olur ne olmaz bir iTunes yedeği alıp sonra telefonlar arası aktarabilirim gibi ama böyle yapınca da bazen veriler kaybolabiliyor. Öncekinde vefat etmiş kişilere ait çok çok önemli ses kayıtlarım silinmişti.

iCloud kullanmaktan nefret ediyorum. O yedeği almam.
Ama en temiz ve garanti seçenek. O halde bir gece iTunes ile yedek almayı başlat sabaha kadar alır sen de beklememiş olursun.

SE2020'den iPhone 12 geçtim. Cihazı yan yana koyup 129 GB veri aktarmam 8 dakikamı aldı. Geçiş yapacağınız cihazların performansına göre bu durum değişmektedir.

Performans açısından fena durumda değil açıkçası ama 8 dakika çok iyiymiş. :D

Ama en temiz ve garanti seçenek. O halde bir gece iTunes ile yedek almayı başlat sabaha kadar alır sen de beklememiş olursun.

Her durumda yedeği alacağım ama muhtemelen kablosuz aktarım yaparım. Buradan okuduklarım onu gösteriyor.

HDD'li laptopta uzun sürecektir. SSD'li laptopa yedekleyebilirsiniz. Yeni bir iPhone aldığınızda da yan yana koyunca zaten bütün şifrelerinize kadar her şeyi aktarıyor.

iPhone 5 ve 8 Plus arasında aktaramamıştım, teknolojisi yetmedi. iPad 8'e aktardı tabii ufaktan seçtiğim şeyleri ve ayarları fakat 150 GB veri aktarmamıştım.

iPhone 5 ve 8 Plus arasında aktaramamıştım, teknolojisi yetmedi. iPad 8'e aktardı tabii ufaktan seçtiğim şeyleri ve ayarları fakat 150 GB veri aktarmamıştım.

Şu an artık o olur 8 Plus da iOS 16 kullanıyor zaten. En geç 2 sene sonra bile değiştirseniz teknolojisi yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı