IPhone 8 tarayıcısında film izlerken kalite seçilemiyor

secojen

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Henüz yeni bir iPhone 8 telefon satın aldım lakin iki farklı sorunla karşılaştım.

Birincisi; film açtığım zaman kalitesini değiştiremiyorum (720p, 1080p gibi). Hiçbir kalite ayarı tuşu olmuyor. Yalnızca video hızlandırma, alt yazı ayarı gibi ayarlar var. İkinci sorun ise;

Tarayıcıdan video izlemek istediğim zaman tam ekrana aldığımda farklı bir video Player açılıyor ve filmi izlerken sanki internetimde sıkıntı varmış gibi film yüklenmiyor. Tam ekran olmadığında sitenin sunduğu Player'dan izleyebiliyorum ama bu sefer de kalite farkı oluyor. Bunları çözmemin bir yolu var mı?

Merhaba. Henüz yeni bir iPhone 8 telefon satın aldım lakin iki farklı sorunla karşılaştım.

Birincisi; film açtığım zaman kalitesini değiştiremiyorum (720p, 1080p gibi). Hiçbir kalite ayarı tuşu olmuyor. Yalnızca video hızlandırma, alt yazı ayarı gibi ayarlar var. İkinci sorun ise;

Tarayıcıdan video izlemek istediğim zaman tam ekrana aldığımda farklı bir video Player açılıyor ve filmi izlerken sanki internetimde sıkıntı varmış gibi film yüklenmiyor. Tam ekran olmadığında sitenin sunduğu Player'dan izleyebiliyorum ama bu sefer de kalite farkı oluyor. Bunları çözmemin bir yolu var mı?

Dostum Safari'den bahsediyorsun herhalde zorunlu değilsin Brave, Chrome gibi tarayıcılara yönelebilirsin her tarayıcı aynı özellikler bulundurmaz ayrıca kalite seçimi sitenin yapımcısı özelliği getirdiyse olur siteden kaynaklıdır yani YouTube'da dene mesela YouTube'da olmuyorsa ayrı tabii ki ama öyle bir durum olası değil.

Farklı site deneyin.

Dostum Safari'den bahsediyorsun herhalde zorunlu değilsin Brave, Chrome gibi tarayıcılara yönelebilirsin her tarayıcı aynı özellikler bulundurmaz ayrıca kalite seçimi sitenin yapımcısı özelliği getirdiyse olur siteden kaynaklıdır yani YouTube'da dene mesela YouTube'da olmuyorsa ayrı tabii ki ama öyle bir durum olası değil.

Başka tarayıcılara da baktım lakin sonuç değişmedi. Her türlü aynı sorunu yaşıyorum. Gerçi bunun bir sorun mu yoksa özellik mi olduğuna da pek kanaat getiremedim. Yabancı forumlarda "chrome://#enable-fullscreen-api" diye bir şeyi devre dışı bırakınca durumun düzeldiğine dair yazılar okudum fakat kaldırılmış gibi görünüyor.

Başka tarayıcılara da baktım lakin sonuç değişmedi. Her türlü aynı sorunu yaşıyorum. Gerçi bunun bir sorun mu yoksa özellik mi olduğuna da pek kanaat getiremedim. Yabancı forumlarda "Chrome://#enable-fullscreen-API" diye bir şeyi devre dışı bırakınca durumun düzeldiğine dair yazılar okudum fakat kaldırılmış gibi görünüyor.

Kanka senin dediğin şey site ile alakalı tarayıcı veya telefon ile değil olmadi proxy falan değişik ise onun engellediği şeylerden olabilir ama çok büyük ihtimal ile sitede o özellik yoktur çoğu sitelerde sevemezsin zaten kendi ayarlar onu.

Kanka senin dediğin şey site ile alakalı tarayıcı veya telefon ile değil olmadi proxy falan değişik ise onun engellediği şeylerden olabilir ama çok büyük ihtimal ile sitede o özellik yoktur çoğu sitelerde sevemezsin zaten kendi ayarlar onu.
Siteyle alakalı bir durum değil bu.

Aynı siteyi aynı tarayıcı ile android telefonda açtığınızda kalite ayarları gözükürken iphone buna izin vermiyor. ios webkit'i ile alakalı.

Olay iOS cihazlarda tarayıcı üzerinden bir videoyu tam ekran yaptığınızda kendi arayüzüne geçmesi. Bu arayüzde de kalite ayarlama yok. Tam ekran yapmadan önce kaliteyi ayarlayabilirsiniz. Farklı tarayıcılarda da bu durumun olma sebebi hepsinin Apple'ın zorunluluğu yüzünden WebKit motorunu kullanıyor olması. Yani tüm tarayıcılar aslında Safari.

iOS 17'ye gelecek güncellemeyle tarayıcıların WebKit zorunluluğu kalkıyor diye duymuştum sanki. Bu duruma çözüm kavuşturacaktır fakat iPhone 8 iOS 17 almadı.

Geri
Yukarı