iPhone 8'den kıvılcım çıktı

Olny

Decapat
Daha fazla  
Ben iPhone 8'de ekran değişimi yapıyordum, bayağı öz güvenliydim zaten halâ da öyleyim neyse yeni ekranı takarken tornavidayla pilin düğmesini çıkartırken biraz üst tarafta anakartta kıvılcım çıktı. Halüsinasyon gördüm desem yok yani kendimi kandırmıs olurum ama kıvılcım çıktı sonra pis bir koku geldi gibi oldu hemen korktum uzaklaştım patlayacak diye. Sonra yaklaştım her şeyi taktım telefon çalışıyor, ekran da iyi. Sadece orta tuş çok ısınıyor. Bir de dün telefon sessizdeydi kendi kendine “çat” diye bir ses geldi yeminle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben iPhone 8'de ekran değişimi yapıyordum, bayağı öz güvenliydim zaten halâ da öyleyim neyse yeni ekranı takarken tornavidayla pilin düğmesini çıkartırken biraz üst tarafta anakartta kıvılcım çıktı. Halüsinasyon gördüm desem yok yani kendimi kandırmıs olurum ama kıvılcım çıktı sonra pis bir koku geldi gibi oldu hemen korktum uzaklaştım patlayacak diye. Sonra yaklaştım her şeyi taktım telefon çalışıyor, ekran da iyi. Sadece orta tuş çok ısınıyor. Bir de dün telefon sessizdeydi kendi kendine “çat” diye bir ses geldi yeminle.

Kisa devre olusturdunuz buyuk ihtimal.

Biz de iPhone 6'da bataryayı değiştirirken bataryayı daha önceden bitirmediğimiz için kıvılcım çıkmıştı. Sonra değiştirdik, bir sorun çıkmadı. Eğer sizde de sonradan bir problem çıkmadıysa bir şey olmaz herhalde. Yine de çok bilgim yok.

Son düzenleme:

Hocam büyük ihtimal metal penayla yaptınız değil mi? Maalesef kısa devre yaptı plastik pena ile yapacaktınız :/

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı