iPhone alırken neye dikkat edilmeli?

Orijinal batarya olmayabilir o. Şarj entegresinde de umarım sıkıntı yoktur.

Hepsini deneyeceğim.

Mümkünse 6S kullanan bir arkadaşınızla beraber gidin ve ekran renk karşılaştırması yapın. Pil yüzdesini kontrol edin diyeceğim fakat 6S eski sayılabilecek bir telefon olduğu için muhtemelen pili değiştirilmiştir. Şarj soketini kontrol edin. Kamera ile test çekimleri yapın. Parmak izi okuyucusu çalışmıyorsa kesinlikle almayın. Değişilen bataryanın markasını öğrenin. Eğer Deji gibi kaliteli bir markanın pilini taktırdıysa sorun etmenize gerek yok.

6S kullanan eski bir arkadaşım vardı çakma ile değiştirilmişti ekranı çok sarıydı orijinal beyaz olur herhalde.

Laptop götürün yanınızda 3uTools ile cihaz raporu çıkarın değişeni var mı. Pil sağlığına bakın. Ayrıca iOS sürümü 14 ise sorgulamadan alın Jailbreak yaparsınız.

Yani 14ken alsam ben 15.6 yapabilirim değil mi? Bir de iCloud hesabından çıkış yapıldığı tam nasıl belli olur.
Ayarlar > iCloud > Giriş yap yazıyorsa çıkmıştır. iTunes AppStore > Giriş yap yazıyorsa çıkmıştır. iTunes'dan çıkmasa bile iPhone'umu bul kapalıysa sıfırlayınca etkinleştirme için şifre sormuyor.

Ayarlar > iCloud > giriş yap yazıyorsa çıkmıştır. iTunes App Store > giriş yap yazıyorsa çıkmıştır. ITunes'dan çıkmasa bile IPhone'umu bul kapalıysa sıfırlayınca etkinleştirme için şifre sormuyor.

iTunes ne oluyor ondan çıkış yapılmazsa sıkıntı mı? Ve IPhone'umu bul özelliğini kapatmamız lazım değil mi?

Bende iPhone bakıyorum 2.el dikkat ettiğim şeyler pil sağlığı, batarya veya diğer parçaların orijinalliği, içinin açılıp açılmadığı, parmak izi veya yüz tanıma çalışıp çalışmadığı, yurt dışı olup olmadığı ben bunlara bakıyorum çoğu kişi bataryayı serviste değiştirmiş oluyor bunu sorun etmiyorum Apple servis çünkü sorun olmaz. Bir de son olarak çok da önemli olmasa da fatura var mı yok mu ona bakıyorum.
Telefonu orada sıfırlayıp tekrardan kurulum yapacağım icloud hesabını orda mı açayım yoksa şimdi açıp orda giriş mi yapayım?

Ekranın muhakkak orijinal olmasına dikkat edin. Yan sanayi ekranların dokunmatiği de ekran kalitesi de rezalet oluyor. Parmak izine dikkat edin. Pilin orijinal olup olmadığına dikkat edin. Yan sanayi takılsa da pil sağlı sürekli %100 gösterir. Ayrıca performansı orijinal kadar iyi olmayabilir. 7 yıldır aynı 6s'i kullanan biri olarak söylüyorum bütün bunları. :)

Ekranın muhakkak orijinal olmasına dikkat edin. Yan sanayi ekranların dokunmatiği de ekran kalitesi de rezalet oluyor. Parmak izine dikkat edin. Pilin orijinal olup olmadığına dikkat edin. Yan sanayi takılsa da pil sağlı sürekli %100 gösterir. Ayrıca performansı orijinal kadar iyi olmayabilir. 7 yıldır aynı 6S'i kullanan biri olarak söylüyorum bütün bunları. :)

Telefonu orada sıfırlayıp tekrardan kurulum yapacağım iCloud hesabını orada mı açayım yoksa şimdi açıp orada giriş mi yapayım?
Başka önereceğniz bir şey var mı ilk defa iPhone bakacağım hiçbir fikrim yok bana sıralar mısınız ona göre davranayım para boşa gitmesin. Pil büyük ihtimalle yan sanayi 5 -6 ay kullanır Deji yükseltilmiş batarya taktırırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı