iPhone ayrıcalıktır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buna gülmememiz lazım. Çok acı bir olay bu ama ne yazık ki doğru.

Bende S10e var. Çökme desen var, Aşırı ısınma desen var, Battery drain desen var. Zamanında S10e yerine Xr alsaydım rahat rahat geçinecektim. XR ikinci elde çok az değer kaybederek devam ederken S10e neredeyse %40-50 değer kaybediyor yani yükseltme yapayım derseniz de yine cep yakıyor. Kamera sayısının fazla olması ve ekranın FHD olmasına kanarak tercihimi bu yönden yana kullandım ancak kamera güzel olsa da telefon kamera uygulamasına girince yanıyor ve aynı şekilde batarya su gibi gidiyor. Snapdragon versiyonu olsaydı bu yorumları yapmazdım ama Exynos kısmından dolayı pişmanım tercihimden.
Daha önce sizin gibi sorunlar yaşayan biri görmedim. 9820 sorunlu bir işlemci değil aslında. Sanırım S10e'ye özel bir sorun.

Daha önce sizin gibi sorunlar yaşayan biri görmedim. 9820 sorunlu bir işlemci değil aslında. Sanırım S10e'ye özel bir sorun.
Aslında genel olarak var. S10 veya S10Plus overheating diye bakarsan görebilirsin.

S10e ve S10+ ile sorun yaşamayan bir ben varım sanırım :D Tabii bu benim kullanım senaryoma bağlı olabilir. Şu an elimde S10+ var, gayet stabil şekilde ısınma donma sorunu olmadan çalışıyor. S10e cihazımda da hiçbir sorunum yoktu. Bir ara sırf meraktan al-sat yaparak çok cihaz değiştirdim deneyim fırsatım oldu. Düz sosyal medya kullanıcısı iseniz bence aralarına ahım şahım bir fark göremezsiniz akıcılık konusunda. Tabii ki giriş seviyesi Android cihazla üst seviye Android cihazı veya iOS cihazı karşılaştırmazsanız.

Apple tarafında da birçok cihazı deneyimledim. Hiçbir zaman IOS ya da Android fanı olmadım. İşinizi hangisi görüyorsa onu kullanın gitsin çok kasmayın. Ama şunu gözlemledim, vaktinde iPhone X kullandım. Kamerası bence S10+ kamerasının verdiği renklerden daha doğaldı. Para varsa Apple da alınır Android de. Tamamen ihtiyaca ve kullanım tarzına bağlı.

Paran varsa iPhone bu kadar basit. 2014'te iPhone 6 aldın hala kullanabiliyorsun sorunsuz. Hangi Android bu kadar uzun ömürlü?
Hocam haklısınız iPhone'lar çok uzun süre dayanabiliyor, fakat elimde 2015'te hediye gelmiş Vestel Venüs var ve 2014 yılında aldığım Sony telefonum. Hala da dayanırlar yavaşlama Sony'de yok Venüs yavaş tabi ki fakat Sony telefonum iyi dayandı bataryasıda iyi durumda.

Bende iPhone kullanıyorum IPhone'un Android rakiplerinin kamerasının yanında iPhone'unkiler tost makinesi gibi kalıyor.

Hocam haklısınız iPhone'lar çok uzun süre dayanabiliyor, fakat elimde 2015'te hediye gelmiş Vestel Venüs var ve 2014 yılında aldığım Sony telefonum. Hala da dayanırlar yavaşlama Sony'de yok Venüs yavaş tabi ki fakat Sony telefonum iyi dayandı bataryasıda iyi durumda.
Elbette kullanılır. Hatta şu anda bana 20 yıllık bir tuşlu telefon ver kullanırım. Sıkıntı yok ama Android birine 3 yıl yetiyorsa iPhone 4-5 yıl kullanır. Aynı telefon başka birine 3 değil 5 yıl yetiyorsa iPhone 6-7 yıl yeter. Demek istediğim oydu aslında. Düzgün anlatamamışım orada benim aptallığım o. :)

iPhone telefonların bu denli performanslı olmasının sebebi iOS işletim sistemidir. Android gibi binlerce farklı telefon modeli ve donanımına odaklanmadıkları için stabilite sorunu da yok.
Evet güncellemeleri uzun bir süre alıyor ama Android'in ROM'ları var ve S3 gibi telefonlar dahi günümüzde fazlasıyla yeterli hale gelebiliyor.

Eğer tekrar iPhone kullanacak olsaydım büyük ihtimalle sırf marka algısından ötürü alırdım. Zira 5S, 6S Plus gibi telefonları kullandım ve Android gibi özgür olduğumu hissetmedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı