iPhone cihaz bir anda kullanıma açıldı

Fear77

Hectopat
İyi sosyaller arkadaşlar. Geçenlerde bir konu açmıştım iPhone XS cihazımı nasıl kaydettiririm diye. Telefonu babamın adına kaydettim çünkü o sürekli yurt dışına gidip geliyordu. Velhassılkelam bildiğiniz üzere IMEI numarası kimin adına kaydedilirse 3 yıl boyunca sadece o kişinin T.C. numarasına bağlı hatlarla kullanılabiliyor. Ben de babamın dönmesini ve hattımı onun adına taşımayı bekliyordum. Fakat geçen hastanade sıra beklerlen bir anda fark ettim ki internete erişiyordum. Sonra bir baktım hattım açık. Fakat arayıp sorduğumda herhangi bir taşıma işlemi yapılmamıştı. Ben nasıl bu telefonu kullanabiliyorum? Hala taşıma yapmam gerekli mi acaba? Biligili birisi anlatırsa sevinirim.

İyi sosyaller arkadaşlar. Geçenlerde bir konu açmıştım iPhone XS cihazımı nasıl kaydettiririm diye. Telefonu babamın adına kaydettim çünkü o sürekli yurt dışına gidip geliyordu. Velhassılkelam bildiğiniz üzere IMEI numarası kimin adına kaydedilirse 3 yıl boyunca sadece o kişinin T.C. Numarasına bağlı hatlarla kullanılabiliyor. Ben de babamın dönmesini ve hattımı onun adına taşımayı bekliyordum. Fakat geçen hastanade sıra beklerlen bir anda fark ettim ki internete erişiyordum. Sonra bir baktım hattım açık. Fakat arayıp sorduğumda herhangi bir taşıma işlemi yapılmamıştı. Ben nasıl bu telefonu kullanabiliyorum? Hala taşıma yapmam gerekli mi acaba? Biligili birisi anlatırsa sevinirim.

e-Devlet'ten IMEI sorgula, bir sorun görünmüyorsa hiç irdeleme. Ama IMEI kayıtlı değilse 4 ay tüm hatlarda çalışma hakkın işliyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı