iPhone cihazım hacklendi

Gerçek bir hacker değil bunu yapan belli ki. Yakın çevren falan olmayasın? Bir de olta link dediğin şey hop deyip bütün parolalarını alamaz. İllaki sen bir yere girmişsin o paroylayla ki almış.
Bana da o saçma geliyor ya zaten.. iCloud’a hiç bir yerden giriş yapmadım, telefona aylar öncesinde giriş yaptım o da bir kere.

Yakın çevremdekiler değil bunlar, bazı illegal yollarla benim verilerime ulaşıp açık adresimi bulup kapıdayım gel denecek kadar korkunç varlıklar bunlar.

Belirttiğiniz 3 neden haricinde hacklendiğinizin belirtisi var mı? Bu 3 durumda bana normal gözüktü.

Safari çökebilir, sizde belirtmişsiniz cihaz 7 yıllık. Uygulamalar arka planda veri kullanabilir.
Hiç bir otomatik güncelleme açık olmamasına rağmen internetin sürekli olarak gitmesi, bazen 2 dakikada 30 MB bile gidebiliyor ki muhtemelen o zaman görüntümü kaydediyorlardı

Bana da o saçma geliyor ya zaten.. iCloud’a hiç bir yerden giriş yapmadım, telefona aylar öncesinde giriş yaptım o da bir kere.

Yakın çevremdekiler değil bunlar, bazı illegal yollarla benim verilerime ulaşıp açık adresimi bulup kapıdayım gel denecek kadar korkunç varlıklar bunlar.
Buna nasıl izin verdin yani ne yaptın da açık adresini buldular?

Buna nasıl izin verdin yani ne yaptın da açık adresini buldular?

İsim soy isim ve bulunduğun şehir bilgisini bilmeleri yeterli.

Açık adresini bilmeleri sizi korkutmak için yeterli olmamalı. Herkesi ortalayıp korkutabildiklerinden para alıyorlar. Bu bilgiler de internette zaten mevcut.

Ben hâlâ hacklendiğinizi düşünmüyorum.

Günümüzde açık adres bulmak için isim ve soy isim bilmek yetiyor maalesef.
Evet. Maalesef.

Hacklenmediğim halde benimle ilgili öyle bilgilere ulaştılar ki aklım şaştı gerçekten. O isim soyisimi bulan mecralarda bulunanlardan ötesini bulmuşlar, Oradan Google hesabıma girip verilerimin kopyasını alıyorlar. Bunlar beni korkuttu

Korkuc rahatsız edici bir tacizdir bu

Hesaba giriş yapanlara ip adreslerinden bulamayız peki demi?

Bulsak da muhtemelen vpn falan kullanmışlardır

Evet. Maalesef.

Hacklenmediğim halde benimle ilgili öyle bilgilere ulaştılar ki aklım şaştı gerçekten. O isim soyisimi bulan mecralarda bulunanlardan ötesini bulmuşlar, Oradan Google hesabıma girip verilerimin kopyasını alıyorlar. Bunlar beni korkuttu

Korkuc rahatsız edici bir tacizdir bu

Hesaba giriş yapanlara ip adreslerinden bulamayız peki demi?

Bulsak da muhtemelen vpn falan kullanmışlardır
Elinizde kanıt olduğunu iddia ediyorsunuz, savcılığa suç duyurusunda bulunun. Bırakın bundan sonra onlar uğraşsın.

Her şeyi belgeleyip başvurunuzu yapın.

Kapalı 0 takipçili bir Twitter hesabım var içine içine yazıp çiziyordum nedenini sormayın, 2 gün önce çalındı.

Üstelik hesabımı çaldıkları yetmezmiş gibi içindekileri okuyup cevap vermişler

Elinizde kanıt olduğunu iddia ediyorsunuz, savcılığa suç duyurusunda bulunun. Bırakın bundan sonra onlar uğraşsın.

Her şeyi belgeleyip başvurunuzu yapın.
Sonu öyle gözükecek gibi

Bana hesaplarının güvenliğini korumak adına sıfırdan ne yapmam gerektiğini sırasıyla bir liste halinde yazabilecek bir dostum var mıdır

Geri
Yukarı