iPhone geri yükleme esnasında "ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı" hatası

rebelle

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şifresini unutup defalarca kez şifreyi yanlış girmem sonucunda iPhone 6'ım kilitlendi. Ben de itunes üzerinden geri yükleme yapmak için telefonu Recovery modda bilgisayara bağladım ve şu an için en güncel olan 12.4 sürümünü (2.8 GB) yüklemeye başladım. Yükleme bittiğinde dosyalar hazırlanıyor deyip daha sonrasında başlıkta belirttiğim hatayı verdi. Apple'nin sitesinden baktığımda sorunun Anti-Virüs yazılımıyla alakalı olabileceğini söylüyordu kapattım ve yine indirmeye çalıştım olmadı, daha sonra DNS ayarlarıyla ilgili olabileceğini bir siteden öğrendim varsayılan ayarlara aldım yine olmadı. Şimdi son çare olarak ipsw dosyasını internetten indirip atmayı deneyeceğim. Eğer siz çözümle ilgili bir şey biliyorsanız hem bana, hem de benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur musunuz?
Ekleme : Evet arkadaşlar İnternet'ten İPSW olarak indirdiğim dosyayı kurunca oldu. Eğer sizde de böyle bir problem varsa siz de aynı yöntemi deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bende de iTunes'de ağ zaman aşımı sorunu var ve telefon açılmıyor resimleri kurtarmam gerek, güncellemeyi manuel nasıl yüklerim?

Dosya Ekleri

• IMG-20200418-WA0000.jpg
    IMG-20200418-WA0000.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 205
İDM kullanarak İnternet üzerinden İPSW olarak telefonunuza uygun olan dosyayı indirin. Ardından İTunes üzerinden "Shift" tuşuna basarak "Geri Yükle"'ye basın ve indirmiş olduğunuz dosyayı seçin. Otomatik olarak geri yükleme yaparsınız ve daha sonra kurulum yaparken Apple kimliğinizi kullanarak önceki yedeğinizi yükleyip fotoğraflarınıza ve uygulamalarınıza kavuşabilirsiniz ama eğer önceden yedekleme yapmadıysanız ve otomatik yedekleme kapalıysa geçmiş olsun biraz zor kurtarırsınız o fotoğrafları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı