iPhone ile devam edilmeli mi?

Laothoil

Kilopat
Merhaba,
Halihazırda iPhone 12 kullanıyorum şarjından memnun değilim 12 ile birlikte IPhone'nun düz serilerinin alınmayacağına kanaat getirdim pişman mıyım? Kesinlikle değilim ama gerçekten düz serileri 15e kadar yenilik sunmuyor ve yakın zamanda iPhone markasında en az Pro modeline geçmeyi düşünüyorum şu anda annemde 14 Pro Max var ve bende 15 Pro düşünüyorum ama 12 şarjının düzgün yetmemesi 64 GB depolama alanı çok sıkıntı çıkartıyor çok fotoğraf, video çeken birisi değilim, kendime ait bir sosyal medyada kullanmıyorum ama maalesef iPhone dışındaki markalara IPhone'dan ne kadar memnun olmasamda elimi sürmek dahi istemiyorum mantıklı olan üst segment Samsung alıp geçmek ama iPhone bağımdan kurtulamayacak gibi hissediyorum.

Merhaba,
Halihazırda iPhone 12 kullanıyorum şarjından memnun değilim 12 ile birlikte IPhone'nun düz serilerinin alınmayacağına kanaat getirdim pişman mıyım? Kesinlikle değilim ama gerçekten düz serileri 15e kadar yenilik sunmuyor ve yakın zamanda iPhone markasında en az Pro modeline geçmeyi düşünüyorum şu anda annemde 14 Pro Max var ve bende 15 Pro düşünüyorum ama 12 şarjının düzgün yetmemesi 64 GB depolama alanı çok sıkıntı çıkartıyor çok fotoğraf, video çeken birisi değilim, kendime ait bir sosyal medyada kullanmıyorum ama maalesef iPhone dışındaki markalara IPhone'dan ne kadar memnun olmasamda elimi sürmek dahi istemiyorum mantıklı olan üst segment Samsung alıp geçmek ama iPhone bağımdan kurtulamayacak gibi hissediyorum.

Bana da 15 Pro alır mısın hocam sana zahmet.

Mecbur kalınmadığı sürece Iphone kullanıcısının, telefon değiştirmesi mantıksız. Gücün yetmez, alamayacak durumdasındır o zaman mecbursun ama aksi takdirde ben olsam Iphone'dan devam ederim. Ha 15 Pro alabilecek güçteyseniz 16'yı bir bekleyin derim.

15 Pro alıp senelerce kullanırsınız tavsiyem onu alın. Android'e çekimser yaklaşıyorsunuz ve onun da üst düzey modelleri için yüksek meblağları vermeniz gerekiyor içiniz rahat edemeyecekse vermeyin derim.

Bende 11 almayı düşünüyorum (birkaç ay para biriktirip halihazırda Redmi Note 11 telefonumu satıp ailemden izin almam lazım :D) hocam bütçeniz çoksa 16 serisini bekleyin.

Bana da 15 Pro alır mısın hocam sana zahmet.

😁

Mecbur kalınmadığı sürece iPhone kullanıcısının, telefon değiştirmesi mantıksız. Gücün yetmez, alamayacak durumdasındır o zaman mecbursun ama aksi takdirde ben olsam IPhone'dan devam ederim. Ha 15 Pro alabilecek güçteyseniz 16'yı bir bekleyin derim.

iPhone 12 sinir krizi geçirtiyor, depolaması az geliyor, şarjı dayanmıyor 16'yı bekleyemem.

15 Pro alıp senelerce kullanırsınız tavsiyem onu alın. Android'e çekimser yaklaşıyorsunuz ve onun da üst düzey modelleri için yüksek meblağları vermeniz gerekiyor içiniz rahat edemeyecekse vermeyin derim.

Reklamlı hizmetlere para ödemekten sıkıldım o yüzden aklımda Android var ama 15 Pro'da içim rahat eder.

Şarj önemliyse Pro Max bakın.

Şarj önemli ama Pro Max'te çok büyük dediğim gibi 14 Pro Max annemde var.

Bende 11 almayı düşünüyorum (birkaç ay para biriktirip halihazırda Redmi Note 11 telefonumu satıp ailemden izin almam lazım :D) hocam bütçeniz çoksa 16 serisini bekleyin.

11i tavsiye etmem halihazırda telefoncuda çalışıyorum.

Şahsen bende 3.5 yıldır 11 kullanıyorum pil sağlığı 81 ve bir günü hemen hemen çıkartıyor. Bende Apple fiyatlandırmasından dolayı telefonumu biraz daha kullanmak istiyorum, çünkü telefon dediğimiz şey 50 binden başlar oldu artık. Apple Watch ve AirPods kullandığım için eko sistem dışına çıkmayı düşünmüyorum, eko sistemi bozsam bile Samsung dışında cihaz almam ve Android gerçekten hiç ilgimi çekmiyor. Yıllar önce S4 kullanmış ve sonuna kadar Android'i daha çok seven birisi olarak iPhone geçtiğimden beri Android sevemiyorum. Ne kadar pahalı olursa olsun 1 yıl içerisinde cihazı yenilemiş olacağım muhtemelen. Sizde naçizane fikrim aceleniz var ise 15 Pro alabilir. Eğer beklerim derseniz 16 serisi düşünebilirsiniz.

iPhone 11 hariç (Oda zamanında ki fiyata göre) iPhone serilerin de hiçbir şekilde düz seriyi tercih etmem. Bütün seriyi kullandım,geçen ay iPhone 15 pro sattım. Ona rağmen rahatlıkla söyleyebilirim. Bence iPhone'u iPhone yapan (Pro,pro max,S) serileriydi. Ancak elindekinin her zaman değerini bilin. Seçimden sonra ekonomi nanay.

iPhone 13 kullanıyorum gittiği yere kadarda kullanmayı düşünüyorum gerçekten kendimden tiksiniyorum ama bende android kullanmaya sıcak bakamıyorum iPhone gibi kullanışlı gelmiyor bana sürekli 2 yıl içinde cihaz yalan olacak gibi düşünüyorum önceleri çok üst segment kullanmamıştım 2 yıl içinde android ağırlaşmaya başladı tuhaf hallerdeydi kamera tatmin etmiyordu bende soğudum. Tekrar apple'a döndüm ama şuanda gerçekten fiyatlar değmeyecek düzeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı