iPhone Instagram bildirimleri 3D Touch ile ön izlenmiyor

Daha fazla  
Eskiden iPhone cihazımda Instagram'den gelen bildirimlere basılı tuttuğum zaman paylaşımın kendisini de görüyordum fakat şu an sadece bu şekilde görünüyor. Bilen birisi yardım edebilir mi acaba? Teşekkürler.

WhatsApp Image 2021-08-30 at 21.24.09.jpeg

Belki de desteği kaldırılmıştır. Güncel cihazlar artık bu özelliği donanımsal olarak değil de yazılımsal olarak desteklediği için iOS 14 öncesinde mesela telefon uygulamasına Haptic Touch yapınca favori kişiler gözükürken artık gösterilmiyor. Ben dediğiniz gibi Instagram'da daha önce bildirimlere hiç Haptic Touch ile bakmadığımdan fark etmedim. Ama WhatsApp'ta kullanıyorum bu özelliği ve gelen fotoğraflar gösteriliyor hala. O yüzden net olarak özellik kaldırıldı ya da kaldırılmadı diyemiyorum.

Belki de desteği kaldırılmıştır. Güncel cihazlar artık bu özelliği donanımsal olarak değil de yazılımsal olarak desteklediği için iOS 14 öncesinde mesela telefon uygulamasına Haptic Touch yapınca favori kişiler gözükürken artık gösterilmiyor. Ben dediğiniz gibi Instagram'da daha önce bildirimlere hiç Haptic Touch ile bakmadığımdan fark etmedim. Ama WhatsApp'ta kullanıyorum bu özelliği ve gelen fotoğraflar gösteriliyor hala. O yüzden net olarak özellik kaldırıldı ya da kaldırılmadı diyemiyorum.
Öncelikle teşekkür ederim. Daha önce iphone 7 kullandım haptik toch değil 3d toch var iphone 7de, fakat aynı sorun vardı. Şuanki cihazım iphone se 2 ve haptik toch var aynı sorun. Güncellemelerden diye düşünüyordum bende fakat ablam iphone 11 kullanıyor ve sıkıntısız açıyor bildirimleri. Whatsapp vs de bendede sorunsuz çalışıyor.

Öncelikle teşekkür ederim. Daha önce iPhone 7 kullandım haptik toch değil 3D toch var iPhone 7'de, fakat aynı sorun vardı. Şu anki cihazım iPhone SE 2 ve haptik toch var aynı sorun. Güncellemelerden diye düşünüyordum bende fakat ablam iPhone 11 kullanıyor ve sıkıntısız açıyor bildirimleri. WhatsApp vs de bende de sorunsuz çalışıyor.

Rica ederim ne demek :). Günlük hayatta iPhone 11, iş için iPhone 6S Plus kullanıyorum. Donanımsal destekleyen cihazlar hala çalışıyor fakat ayarlardan donanımı kapatınca yazılımsal olarak hala çalışmaya devam ediyor. Tahminim yine dediğim özelliğin kaldırılmış olması yönünde fakat nedensizce bunu yapmaları garip olmuş.

Geri
Yukarı