iPhone Jailbreak işlemi sonrası garanti dışı kalır mı?

Mahmut arga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Android'den iOS'a geçtim fakat Jailbreak ile uygulama indirmeyi düşünüyorum cihazım IPhone'un 11 yeni aldım yaparsam garanti dışı kalır mı veya kalmaması için ne yapmam gerekir? Lütfen bilgili birileri cevap yazarsa detaylıca çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
JB yaptığın uygulama ve uygulama dükkanı cihazın içinde kalırsa, evet. Ama apple'a garantiye gönderirken cihazı sıfırlayıp verirsen, hayır.

Üstteki iki mesaj da doğru değil. Jailbreak cihazınızı garanti dışı bırakmaz. Garantiye vereceğiniz zaman cihazınızda jailbreak olması da sıkıntı değil. Yetkili servis cihazın o halini reddedebilir eğer gıcıklığı tutarsa lakin çoğu zaman cihazınızı açıp bir işlem yapmadıklarından dolayı jailbreak olup olmamasına dikkat etmiyorlar bile.

Üstteki mesaj yanlış, Apple garanti dışı kalacağını açıkladı, gerekli bilgilere google'dan ulaşılabilir. Ayrıca JB yaparak Apple'in bana göre en büyük özelliği olan güvenilirlik özelliğini yitireceksiniz. Saçma sapan hatalar alabilirsiniz, şebeke ve ses sorunlarına, pil sorunlarına neden olabilir.

"Apple, iOS'a izinsiz giriş yapan herhangi bir yazılımın kesinlikle yüklenmemesi konusunda uyarır. iOS'ta yetkisiz değişiklik yapılmasının, iOS son kullanıcı yazılım lisans sözleşmesinin ihlali anlamına geldiğini ve bunun sonucunda Apple'ın, yetkisiz yazılım yüklenmiş olan iPhone, iPad veya iPod touch aygıtı için servis vermeyi reddedebileceğini unutmamak gerekir."

Servis vermeyi reddedebilir, lakin reddetmiyor. Bilginiz yoksa, bu işleri fazla araştırmadıysanız mesaj yazmanızı önermem. Daha iki ay önce götürdüm telefonumu batarya değişimi için jailbreakli halde hiç bir sıkıntı çıkmadı.

"Apple, iOS'a izinsiz giriş yapan herhangi bir yazılımın kesinlikle yüklenmemesi konusunda uyarır. iOS'ta yetkisiz değişiklik yapılmasının, iOS son kullanıcı yazılım lisans sözleşmesinin ihlali anlamına geldiğini ve bunun sonucunda Apple'ın, yetkisiz yazılım yüklenmiş olan iPhone, iPad veya iPod touch aygıtı için servis vermeyi reddedebileceğini unutmamak gerekir."

Servis vermeyi reddedebilir, lakin reddetmiyor. Bilginiz yoksa, bu işleri fazla araştırmadıysanız mesaj yazmanızı önermem. Daha iki ay önce götürdüm telefonumu batarya değişimi için jailbreakli halde hiç bir sıkıntı çıkmadı.
Adamlar açık açık söylemiş işte daha neyi savunuyorsun. Okuduğunuzu da mı anlayamıyorsunuz? Fark etmemiş olabilirler, denk gelmiştir. Sizinkini fark etmediler diye garantiyi bozmaz demek mantık dışı.

Hayır. Zaten jailbreak'i silebiliyorsun hemen.Ben unc0ver jailbreak uygulaması ile jailbreak yapıp daha sonra işlerimi bitirince yine aynı uygulamanın içinde jailbrek'i sil seçeneği ile iphone'u orjinal haline getiriyorum. Mesela bugün bunu yaptım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı