iPhone Jailbreaklenmeli midir?

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Jailbreak yapinca bir suru guzel ozellik aciliyor. Fakat bazi sorularim var. Bir sorun olursa Jailbreak'den geri dondurebilir miyim? Telefonun garantisi bitmedi donanimsal bir sorun olursa garanti disi kalir mi? Bir de telefon ne kadar savunmasiz kalıyor, virus yer miyim?

Jailbreak yapinca bir suru guzel ozellik aciliyor. Fakat bazi sorularim var. Bir sorun olursa Jailbreak'den geri dondurebilir miyim? Telefonun garantisi bitmedi donanimsal bir sorun olursa garanti disi kalir mi? Bir de telefon ne kadar savunmasiz kalıyor, virus yer miyim?

Hiç tercübeniz yoksa bulaşmayın hocam. Yanlış bir şeyde sistem çökmeleri vs yaşayabilirsin. Donanımsal zararı yoktur ama yazılımsal olarak yanlış bir şey yaparsan açılmayabilir telefon tekrar format atman gerekir.

Sizin güvenlik için ödediğiniz o kadar parayı çöpe atmak istiyorsanız, atın kullanın.

Kendim de kullanıyorum. Ve bugünkü üçüncü formatım :D
1670932214519.png

Hiç tercübeniz yoksa bulaşmayın hocam. Yanlış bir şeyde sistem çökmeleri vs yaşayabilirsin. Donanımsal zararı yoktur ama yazılımsal olarak yanlış bir şey yaparsan açılmayabilir telefon tekrar format atman gerekir.
Biraz tecrubem var. Fakat brick olursa sorun olabilir. Her gun iCloud yedeklemesi yapiyorum o yuzden format atarsa cok da sorun olmaz benim icin.

Güvenlik çok bir problem değil ise atılır. Çok güzel özellikleri var. Telefon daha kullanışlı hale geliyor. Ama tabii ki de sorunları da var.

Ne kadar guvenlik duvarini indirir mesela? Reklamlarla dolu sitelerden virus yer miyim? Bir de virus yersem nasil temizleyecem?
Güvensiz repolardan güvensiz tweakler yüklerseniz virüs yiyebilirsiniz ama düşük bir ihtimal. Örneğin HackYourIphone reposu. Kendim de kullanırım ama güvenmediğiniz şeyleri kurmayınız.

Geri
Yukarı