iPhone Kulaklığının Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanmak

Xion

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benden iPhone kulaklığı var. Ben bunu bilgisayarda kullanıyorum ama mikrofonunu kullanamıyorum. Nasıl kullanabilirim?

@Xion hocam kulaklık jakını eğer kulaklık girişine takarsanız kulaklık olarak kullanırsınız mikrofon çalışmaz, eğer jakı mikrofon girişine takarsanız sadece mikrofonu çalışır kulaklık çalışmaz.

Ben biraz uğraşarak halletmiştim. Kulaklığı mikrofon girişine takın. Ses denemesi yapın. Duyulmuyorsa bası 20 yapın. Yine duyulmadıysa 40 yapın. Ses çok cızırtılı ve rahatsız gelecek fakat bu sizi bir süre idare eder. Beni etti biraz, şimdi mikrofon aldım. Bende böyle oldu fakat ses kartıyla ilgili de olabilir.

iphone kulaklığını pc de kullanmak için splitter gerekiyor, oda sanirim en rahat istanbul tahtakale tarfinda bulunur, yanlislik sonucu boyle bir sey aldim ve pc de kullanmam gerekiyor.

sanırım aşağıdaki gibi bir şey olacak ama stero ses olurmu denemek lazim

iphone kulaklığını pc de kullanmak için splitter gerekiyor, oda sanirim en rahat istanbul tahtakale tarfinda bulunur, yanlislik sonucu boyle bir sey aldim ve pc de kullanmam gerekiyor.

sanırım aşağıdaki gibi bir şey olacak ama stero ses olurmu denemek lazim

Bende bu aparat var buna rağmen iPhone kulaklığımın mikrofonunu çalıştıramıyorum. Ses kaydedicide ses kaydı alıyor mikrofon bağlı gözüküyor ancak ses kaydı yapmıyor. Yaptığım kaydı dinleyemiyorum, ses gelmiyor. Telefonda kulaklığımın mikrofonunu kullanabiliyorum mikrofon sağlam.

Bende çok denedim maalesef bir türlü çalışmıyor. Yabancı bir forumda Earpods'ın sadece telefonlarla uyumlu olduğu hakkında bir yazı okumuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı