iPhone nereden alınmalı?

fx6300

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Elimde 5 senedir kullandığım iPhone 8 Plus telefonum var ve ekranı kırık. Eski olduğu için tamir ettirmek istemiyorum.

iPhone 14 almayı planlıyorum, EasyCep gibi yenilenmiş telefon almak mantıklı mıdır? Ve aradaki fiyat farkı için riske girilir mi?

Bir de bir arkadaşım sana yurt dışından ucuza getiririm, SIM kartı diğer slota takıp 4 ay falan kullanırsın diyor kayıt ettirmeden. Böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün ise neden pasaporta kayıt ettirme ücreti var anlamadım. Eğer kayıt ettirmeden kullanılıyorsa gidip yurt dışından alırım veya arkadaşım alıp getirebilir.

Bütçe sorun değil, iPhone alıp 5-6 sene kullanmak istiyorum, alıp satmak istemiyorum. Bu arada iPhone 15 çok ısınıyor diye duydum o yüzden 14'e yöneldim.
Son olarak iPhone 14 Pro ve Max Apple sitesinde yok, 3 kameralı model için 15 mi almak gerekli?

Çok fazla soru sordum çünkü telefon piyasasını pek takip edemedim o yüzden işin uzmanlarından yardım alabilirim diye düşündüm.

Herkese sevgiler ve iyi bayramlar.

15'lerde asiri isinma gibi bir sorun yok. Ilk ciktiginda biraz problemli bir urundu guncellemeler neticesinde duzeltildi hemen hemen her iPhone ilk ciktiginda benzer problemleri yasiyor. Yurtdisi olayinda cihazda cift SIM varsa 4'er ay donusumle iki SIM yuvasini kullanabilirsiniz. Kalan 4 ayda cihazda SIM kullanamazsiniz ve mobil veri acamazsiniz. Cihaz bir nevi kucuk tablete donusur. Bir sonraki yilda bu olay sifirlanir yine 4'er aydan toplam 8 ay cihazi normal kullanabilirsiniz. Yenilenmis telefonlara bulasmanizi onermem.

Merhaba herkese,

Elimde 5 senedir kullandığım iPhone 8 Plus telefonum var ve ekranı kırık. Eski olduğu için tamir ettirmek istemiyorum.

iPhone 14 almayı planlıyorum, EasyCep gibi yenilenmiş telefon almak mantıklı mıdır? Ve aradaki fiyat farkı için riske girilir mi?

Bir de bir arkadaşım sana yurt dışından ucuza getiririm, SIM kartı diğer slota takıp 4 ay falan kullanırsın diyor kayıt ettirmeden. Böyle bir şey mümkün mü?
Mümkün ise neden pasaporta kayıt ettirme ücreti var anlamadım. Eğer kayıt ettirmeden kullanılıyorsa gidip yurt dışından alırım veya arkadaşım alıp getirebilir.

Bütçe sorun değil, iPhone alıp 5-6 sene kullanmak istiyorum, alıp satmak istemiyorum. Bu arada iPhone 15 çok ısınıyor diye duydum o yüzden 14'e yöneldim.
Son olarak iPhone 14 Pro ve Max Apple sitesinde yok, 3 kameralı model için 15 mi almak gerekli?

Çok fazla soru sordum çünkü telefon piyasasını pek takip edemedim o yüzden işin uzmanlarından yardım alabilirim diye düşündüm.

Herkese sevgiler ve iyi bayramlar.
Yenilenmiş cihaz almayın. Yurt dışı cihaz alırsanız 4+4 toplamda 8 ay kullanabilirsiniz, bence uğraşmaya gerek yok. Onun yerine sıfır veya 2.el alın.

5-6 yıl kullanım için bütçenize uygun sıfır iPhone 15 veya Pro serisinden almanızı öneririm. Daha iyi batarya istiyorsanız Plus serisi de düşünülebilir.

Yurt dışı önerimdir. Paranız cebinizde kalır. Ve bence yurt dışı 15 Pro almalısınız ısınma sorunları artık düzeldi. Düz 14'ü seçmek gibi bir hata yapmayın. O telefon sadece fazladan 2 GB RAM ile gelen bir iPhone 13. 14 Pro serisinin üretimi durdu bu yüzden makul 2. el TR cihazı veya yurt dışında sıfırı 15 Pro'dan bariz ucuzsa tercih edilebilir.
Öncelikle yurt dışından bir cihaz aldığında her sene burada 8 ay hakkınız oluyor yani 1 SIM yuvası için 4 ay hak. 2 fiziksel SIM veya 1 fiziksel 1'e SIM ile gelen model olsa da 8 ay hakkınız oluyor. Mayıs ayında alırsanız kapanma yaşamadan 15 ay kullanabilirsiniz 2025 Ağustos'ta kapanır yani. Kapandığı zaman da iCloud arama yönlendirme özelliği ile kullanılabilir bir tane 6S, SE1 falan alarak son 4 ay bu süreçte yurt dışı cihazınızla beraber o eski IPhone'u da yakınlarda bulundurmanız gerekiyor sağlıklı bağlantı için. Her takvim yılı 8 ay hakkınız geri gelir. Bütçe sınırı yokmuş Bu kısmı istemezseniz gidin 2 tane 15 Pro alın aynı parayı verirsiniz buradaki ile ve kapanma olayını da düşünmezsiniz. Yani her türlü kayıt ettirmek veya buradan almak yerine ben yurt dışını mantıklı buluyorum.

Geri
Yukarı