iPhone NFC her uygulamada kullanılabilir mi?

Yeahhhhhh

Picopat
Daha fazla  
iPhone her uygulamada NFC'ye izin veriyor mu? Mesela Akbank'in NFC ile ödeme özelliği var kullanabilir miyim? Banka hesabı açmak için kimliğimi okutacağım yani kisacasi her uygulamaya izin veriyor mu? Bir yerde böyle bir söylenti duymuştum. Eğer böyleyse çok saçma olur. 15 bin TL veriyorsun telefona ve eger boyleyse nasıl mobil odeme kullanabiliriz?

NFC ile ödeme yapamazsın. Ödeme sadece Apple Pay ile yapılıyor ve Türkiye’de kullanıma açık değil. Kimlik okuma ise her uygulamada değişiyor. Örneğin Getir’de İstanbulKart’ı telefona yaklaştırıp kartını girebiliyorsun. Belki Akbank da bu özelliği kullanıyordur.

NFC ile ödeme yapamazsın. Ödeme sadece Apple Pay ile yapılıyor ve Türkiye’de kullanıma açık değil. Kimlik okuma ise her uygulamada değişiyor. Örneğin Getir’de İstanbulKart’ı telefona yaklaştırıp kartını girebiliyorsun. Belki Akbank da bu özelliği kullanıyordur.
Çok saçma zaten bi telefona ev parası veriyorum var olan özelliği kullanamıyorum apple pay türkiyede yok türkiyeye getirmek gibi bir niyetleride yok ozaman direk türk banka uygulamalarına izin versinler yook illa kendi uygulaması olacakk.

Geri
Yukarı