iPhone Reels izlerken ekranı otomatik kilitlemiyor

Lenka

Kilopat
Yer
Ataşehir
Bazen Reels izlerken uyuyakalıyorum, ekran kendini kilitlemiyor sabaha kadar aynı reels videosunu oynatıp telefonun şarjını bitiriyor. Video oynarken iPhone kendini neden kilitlemiyor?

Buna yapacak bir şey yok sonuçta bir şey izliyorsun YouTube'da video izlerken telefon kilitleniyor mu? Hayır Reels'da da sonuçta bir şey izliyorsun ve telefon haliyle açık kalıyor.

Ayarlar -> Ekran -> Oto kilit açık mı?
Elbette açık.
Buna yapacak bir şey yok sonuçta bir şey izliyorsun YouTube'da video izlerken telefon kilitleniyor mu? Hayır Reels'da da sonuçta bir şey izliyorsun ve telefon haliyle açık kalıyor.
Tamam da bu güvenlik ihlaline sebebiyet veriyor ayrıca sabaha kadar telefonun şarjı bitiyor, çok saçma. Ben uyurken biri telefonumu kurcalayabilir veya sabaha kadar çalışıp cihaz kapanıp alarmı duymamama sebebiyet verebilir. Bunun bir yolu yok mu?

Bazı uygulamalarda, özellikle de video izlenen uygulamalarda, ekranın kapanmaması sağlanıyor. Uygulamadan kaynaklı yani. Uzun bir şey izlerken şak diye kapanmasın diye yapıyorlar ama sonuç böyle oluyor. Olmaması için de şimdilik en etkili yol gece yatmadan önce izlemeyi bırakmak.

Bu Apple ile alakalı bir sorun değil. Aynısı Samsung, Xiaomi gibi diğer markalarda da var. YouTube Shorts, Reels, TikTok gibi uygulamalarda ekran izlediğiniz müddetçe asla kapanmıyor. Uyuya kalıyorum S23 Ultra sabaha kadar alev topuna dönüşüyor.

Ya da şöyle bir şey yapılabilir. Planlı güç açma kapama ayarlarsanız en azından uyuya kaldığınızda telefon o saate geldiği zaman otomatik kapanır ve sabah açıldığında Instagram ile değil de sıfırdan ekranı kapalı şekilde açık kalmış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı