Windows 11 saat ayarları nasıl Windows 10 gibi yapılır?

Narissa23

Hectopat
Merhaba Windows 11'de saat görüntüsü çok kötü. O yüzden Windows 10 gibi yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim bu şekilde? Sağ altta saate bastığımda büyük şekilde saat dakika ve saniye gözüksün istiyorum.

1716496413918.png

1716496419972.png

1. seçenek: ElevenClock

ElevenClock, Windows 11'deki saat ve tarih görünümünü özelleştirmenizi sağlayan bir başka yararlı araçtır. Bu araç, saati tıkladığınızda geniş bir saat ve tarih görünümü sağlar.
(Hiç denemedim ama kaydetmişim bir dene istersen)

1. ElevenClock'ı İndirin ve Kurun:
    • ElevenClock GitHub Sayfası üzerinden en son sürümü indirin.
    • İndirdikten sonra .exe dosyasını çalıştırarak kurulum işlemini gerçekleştirin.
  2. Saat Görünümünü Özelleştirin:
    • ElevenClock yüklendikten sonra, sağ alt köşedeki saat simgesine sağ tıklayın.
    • "Settings" seçeneğine tıklayın ve burada saat ve tarih görünümünü özelleştirin.

2. seçenek: Yerleşik Ayarları Kullanarak Saat ve Tarih Görünümünü Özelleştirmek

Windows 11'de saat ve tarih görünümünü tamamen değiştirmek mümkün olmasa da, bazı yerleşik ayarlarla özelleştirme yapabilirsiniz:

1. Görev Çubuğu Ayarları:
    • Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "Taskbar settings" seçeneğine tıklayın.
    • "Taskbar behaviors" bölümünde, "Show seconds in the taskbar clock" seçeneğini etkinleştirin. Bu, saniyeleri de göstermesini sağlar.

1. seçenek: Elevenclock

Elevenclock, Windows 11'deki saat ve tarih görünümünü özelleştirmenizi sağlayan bir başka yararlı araçtır. Bu araç, saati tıkladığınızda geniş bir saat ve tarih görünümü sağlar.
(Hiç denemedim ama kaydetmişim bir dene istersen)

1. elevenclock'ı indirin ve kurun:
    • ElevenClock GitHub Sayfası üzerinden en son sürümü indirin.
    • İndirdikten sonra .exe dosyasını çalıştırarak kurulum işlemini gerçekleştirin.
  2. saat görünümünü özelleştirin:
    • Elevenclock yüklendikten sonra, sağ alt köşedeki saat simgesine sağ tıklayın.
    • "settings" seçeneğine tıklayın ve burada saat ve tarih görünümünü özelleştirin.

2. seçenek: Yerleşik ayarları kullanarak saat ve tarih görünümünü özelleştirmek

Windows 11'de saat ve tarih görünümünü tamamen değiştirmek mümkün olmasa da, bazı yerleşik ayarlarla özelleştirme yapabilirsiniz:

1. görev çubuğu ayarları:
    • Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "taskbar settings" seçeneğine tıklayın.
    • "taskbar behaviors" bölümünde, "show seconds in the taskbar clock" seçeneğini etkinleştirin. Bu, saniyeleri de göstermesini sağlar.

Bunda EXE dosyası yok sanırım Python benzeri programlar kullanmak gerek kurulum için.

Geri
Yukarı