iPhone şarj girişi temizleme

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Şarj kablosunu az bir şey oynatınca telefon şarj almayı bırakıyor. Bugün flaşla şarj girişine baktım ve biraz toz olduğunu fark ettim SIM iğnesinin ucu şarj girişine giriyor. Ama temizlemedin şarj girişinde teller falan var galiba bile olur diye. Ama Instagram'daki videoları görmüşsünüzdür adam paldur küldür sokete giriyor sizce bile olur mu ben yapsam?

Ben metal bir şeyden çok kürdan tarzı şeylerle temizlenmesi taraftarıyım. Pinlere değil de dip kısımdaki yerleri temizlerseniz sorun çıkacağını sanmıyorum. Şunu da belirteyim; temizledikten sonra şarj almazsa korkmayın, birkaç defa tak çıkar yapın sonradan alıyor.

Şarj kablosunu az bir şey oynatınca telefon şarj almayı bırakıyor. Bugün flaşla şarj girişine baktım ve biraz toz olduğunu fark ettim SIM iğnesinin ucu şarj girişine giriyor. Ama temizlemedin şarj girişinde teller falan var galiba bile olur diye. Ama Instagram'daki videoları görmüşsünüzdür adam paldur küldür sokete giriyor sizce bile olur mu ben yapsam?

Kullanılmayan bir diş fırçasını alıp içten dışarı doğru fırçalayarak temizliyorum ben genelde ve gerçekten temizliyor. Bunu önerebilirim.

Tozlar sıkışmışsa kürdan ya da kibrit çöpüyle çok bastırmadan tozları kaldır. Sonra gözlerini kapatıp sokete kuvvetli üfle. Gözlerini kapatman önemli yoksa toz kaçıyor. Tecrübeyle sabit.

Geri
Yukarı