Çözüldü iPhone SE 2020 Hızlı Şarj Kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan Karaman

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum. Telefon 18 Watt hızlı şarjı destekliyormuş ancak kutu içeriğinde gelen şarj cihazı 5 Watt çıkış veriyormuş. Elimde Huawei'in 65 Watt hızlı şarj adaptörü var. Lightning-USB C kablosu ile telefonu bu adaptörle şarj edersem sıkıntı yaşar mıyım?

Çözüm
Yakın zamanda iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum. Telefon 18 Watt hızlı şarjı destekliyormuş ancak kutu içeriğinde gelen şarj cihazı 5 Watt çıkış veriyormuş. Elimde Huawei'in 65 Watt hızlı şarj adaptörü var. Lightning-USB C kablosu ile telefonu bu adaptörle şarj edersem sıkıntı yaşar mıyım?
Bence sorun olmaz ama 5W ile de cihaz yavaş şarj olmuyor diye düşünüyorum. O yüzden ben şahsen kutudaki adaptörü kullanıyorum.
Bence sorun olmaz ama 5W ile de cihaz yavaş şarj olmuyor diye düşünüyorum. O yüzden ben şahsen kutudaki adaptörü kullanıyorum.

Çözüm
Sıkıntı yaşamazsın ama çok da kazanç sağlamazsın batarya küçük diye. 25-30DK daha hızlı doluyordu sadece.

Nette 3 saate yakın şarj süresi deniyor telefonun yanında gelen adaptör ile. Sizin deneyiminiz nasıl?
Benim telefon 1.5 saat civarında %85 civarına geliyor ve forumdaki tavsiyelere uyarak %85 civarında şarjdan çekiyorum. Tam şarj için genelde gece bıraktığım için hiç süre tutmadım.

Geri
Yukarı