iPhone SE 2020 için iOS 17'ye güncellemesi yapılmalı mı?

@burak3737,
Bende çalışıyor hocam, ekranı kitledikten sonra kendini açıyor. Telefon yatay halde mi?

IMG_0502.png

@İbonline
Oyle aham saham bir fark göremedim şahsen, telefon biraz daha performanslı oldu, eski iPhone X'imi hatırlattı sadece 🥲 (Isindigi icin diyorum) :p
Şarj sorunları var bazı modellerde, su anlık IOS 16 daha mantıklı.

Merhaba arkadaşlar son durumlar hakkında bilgi verir misiniz kasma donma vs var mı iOS 17 geçtikten sonra ısınma düzeldi mi?

iOS 15.4 den sonra iOS 16 ve 17 de ciddi batarya performans düşüşü var. İstedikleri kadar düzeltsinler iyileştirsinler iOS 16 15 e göre 17 16 ya göre iyi olmayacak yani sonuç olarak mesela 15 ile 17 arasında ciddi derecede fark olacak ve bu durumu pek fark eden yok. :)
Elimde 2 tane Se 2020 var pil sağlığı 100 birisi iOS 15.4 birisi iOS 16-17…. Yüklü ve 11 PM iPhone 7 vs var.

iOS 15.4'ten sonra iOS 16 ve 17 de ciddi batarya performans düşüşü var. İstedikleri kadar düzeltsinler iyileştirsinler iOS 16 15'e göre 17 16 ya göre iyi olmayacak yani sonuç olarak mesela 15 ile 17 arasında ciddi derecede fark olacak ve bu durumu pek fark eden yok. :)
Elimde 2 tane SE 2020 var pil sağlığı 100 birisi iOS 15.4 birisi iOS 16-17…. Yüklü ve 11 pm iPhone 7 vs var.

İllaki yerini tutmuyor ama maalesef güncellemeden de olmuyor ki.

Ben güncelledim gayet sorunsuz çalışıyor ısınma sorunu da yaşamadım hiç.

iOS 16 nazaran hız takılma vs yok diyorsunuz yani.

İllaki yerini tutmuyor ama maalesef güncellemeden de olmuyor ki.

iOS 16 nazaran hız takılma vs yok diyorsunuz yani.
Vallaha bal gibi oluyor. Mesela iPhone 6s 7 kaç yıl oldu Whatsapp vb önemli uygulamalar halen daha çalışıyor. Her yıl model değiştiyorsanız iPhone un güncel son 3 modellerinden birini kullanıyorsunuz demek o zaman güncelleyin. Ama güncelleme yapmayıp uzun süre kullanıldığında zaman içerisinde model değişikliğine gidiliyor. Getiriden çok götürüye uğramıyorsunuz. Batarya kapasitesi çok küçük olan SE ve mini modelleri için güncelleme tavsiye etmiyorum. Kutudan çıktığı gibi kullanmak kesinlikle iyi olacaktır. SE ve mini ve bir çok modelleri kullandım. Özellikle bu modellere fazla yüklenmeye gelmiyor adamı yarı yolda zor durumda bırakır. iPhone 14-15…. Gibi son güncel 2 modele yeni iOS sürümü yenilikler getiriyor ciddi anlamda bu modelleri kullananlar güncelleyebilir fakat iPhone 12-13 den önceki modellere yeni iOS sürümün ciddi anlamda yenilik katmıyor.
Ben mesela sosyal medya vb uygulamaları kullanmıyorum. Safari YouTube banka uygulamaları alo SMS ve iOS 14-15 olduğu halde zorluyor. Mobile veri veya video ve fotoğraf işin içinde yok bile.
Her güncellemede çıta aradaki mesafe çok açılıyor. iOS 15 ile 16 arasında günün sonunda yüzde 1 pil performans kaybı varsa iOS 15 in üstüne 16-17–18-19… koy aradaki kayıp yüzde 5-10 a kadar yükseliyor ve günün sonunda aşırı fark ediliyor olumsuz anlamda.
Bunları kafamdan uydurmuyorum yılların tecrübesi. Özellikle ilk yeni sürümü çıkar çıkmaz yükleyip memnunum diyenlere inanmayın gaza gelmeyin. Çoğunlukla evde yan gelip yan yatanlar. Çıkar çıkmaz yüklediği sürümümle dışarıya çıksın gerçek anlamda deneyimlesin o zaman görürüm. :)
Ben şahsen gelen yenilikleri bakarım bana ne katıyor incelerim detaylı çok işime yarayacak bir şey ise ve çok sık kullanacak ise alternatif çözümüne bakarım. Mesela safari web sitesi çevirisi Kestirmeler ile veya safari eklentisi ile hallediyorum. Bi anlık gaza gelip yükleyip sonra kullanmayacağım özellikler ve kötü batarya performans yüzünden sıkıntıya sokmasını istemem. Ayda yılda belki kullanacağı özellikler için güncelleme yapıyor Çoğu kullanıcı sonra sıkıntıya giriyor. Yani getirisinden çok götürüsü oluyor. iOS 13 ten sonra eskisi gibi değil. Bu tüm söylediklerim özellikle son güncel 3 model hariç eski modeller için.
Her yıl aynı muhabbetler vallaha bitmiyor öğrenilmiyor. En çok komiğime giden güldüğüm ise yüklemeden önce araştırmayıp yükledikten sonra sıkıntılar yaşadıktan sonra buraya gelip konu açmalarına çok gülüyorum. :) :)

F951A07E-E8C2-4CE0-8ECD-0B76388AE8E2.jpegE30958D7-896D-4DC8-966E-59EFB9BE49F1.jpegF3CC8CF5-639B-4C10-B4B7-1554C7E77B66.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı