iPhone SE 2020 vs Samsung S20 FE vs Samsung Galaxy A34

kerem325

Hectopat
Merhaba, bu üç telefon arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz?
iPhone SE 2020'yi ikinci el alacağım ve bataryasını Apple yenileteceğim. (Her şeyiyle toplam maliyeti 13.000TL)
Samsung S20 FE 12.500 TL'ye sıfır buldum.
Samsung Galaxy A34 10.500TL sıfır cihaz.
Şimdi şöyle bir durum var, ben yaklaşık 2 senedir Redmi Note 9 kullanıyorum ve hayatımda hiç IOS cihaz kullanmadım biraz merak ediyorum. Redmi Note 9 telefonum yüzünden Android'den bezmiş durumdayım. İnternetten okuduğum yorumlara göre çoğunluk Samsung öneriyor o yüzden sizede bir sormak istedim. Yaklaşık 2 yıl kullanmalık hangi telefonu önerirsiniz?
Bütçe: 15.000

S20 FE tabii ki, bahsedilen modellerden daha üstün. Bırakın 2 yılı, 5-6 yıl fersah fersah götürür.

iOS’un merak edilecek bir tarafı yok, iPhone 12 kullanıyorum ve 1 ay sürecek hevesten ibaret. Ayrıca 3 saat SoT veren ve arka kamera paketinde uwa & telephoto bulunmayan bir cihazda iOS deneyimi pek sağlıklı olmaz.

S20 FE derim hocam, A34 ve SE 2020'yi her türlü ezip geçecek bir telefon, gerek yenileme hızı, gerek kamerası, gerek işlemcisi vesaire vesaire, bende hayatında hiç iOS kullanmamış biri olarak meraklı olsamda bu merakı SE modelinde değil, daha üst modellerde gidermeyi tercih ederim ki, yazdığınız bütçede de bu pek mümkün görünmüyor. S20 FE alın geçin, kafanız her türlü rahat eder.

Aslında kendin yazmışın, yarın bir gün satmak istersen Android'i çöp parasına satamazken eski IPhone'u bile güzel bir fiyata satabilirsin. Ben yıllardır iPhone kullanıyorum ve değiştirme maliyeti olarak da en mantıklı ürünler Apple ürünleri.

iPhone SE 2020'yi ikinci el alacağım ve bataryasını Apple yenileteceğim. (Her şeyiyle toplam maliyeti 13.000TL)
Şimdi şöyle bir durum var, ben yaklaşık 2 senedir Redmi Note 9 kullanıyorum ve hayatımda hiç IOS cihaz kullanmadım biraz merak ediyorum. Redmi Note 9 telefonum yüzünden Android'den bezmiş durumdayım. İnternetten okuduğum yorumlara göre çoğunluk Samsung öneriyor o yüzden sizede bir sormak istedim. Yaklaşık 2 yıl kullanmalık hangi telefonu önerirsiniz?
SE2020 alınabilir.S20FE ise ekran kamera ve batarya olarak daha iyi bir cihaz. Kullanma süreniz azmış zaten eğer satarken de rahat satmak istiyorsanız SE2 alın.

S20 FE kullanan birisi olarak ben olsam şu anki fiyatlar ile A34 alırım. S20 FE'nin uygun fiyatlı modeli 6 GB RAM'li ve cihaz zaten yer yer 5GB üzerinde RAM tüketebiliyor bu bence uzun vadede bence bir performans sorunu. S20 FE'nin ana sürüm güncellemesi ve 5G desteğinin olmaması dışında en büyük 2 sorunu ekran parlaklığı ve batarya tüketimi. Cihaz yoğun kullanımda yarım günü dahi çıkartamadığı oluyor, güneş ışığında ekran oldukça yetersiz. A34'ün içindeki işlemci oyun oynamayan birisinin yıllarca işini görebilir. Bir iPhone deneyimlemek istiyorsanız bu artık ekran kasa oranı ile çağ dışı kalmış SE serisi olmamalı.

iPhone SE 2020'yi ikinci el alacağım ve bataryasını Apple yenileteceğim. (her şeyiyle toplam maliyeti 13.000TL)
Şimdi şöyle bir durum var, ben yaklaşık 2 senedir Redmi Note 9 kullanıyorum ve hayatımda hiç iOS cihaz kullanmadım biraz merak ediyorum. Redmi Note 9 telefonum yüzünden Android'den bezmiş durumdayım. İnternetten okuduğum yorumlara göre çoğunluk Samsung öneriyor o yüzden size de bir sormak istedim. Yaklaşık 2 yıl kullanmalık hangi telefonu önerirsiniz?

S20 FE almalısınız.

Peki A54 e ne dersiniz? S20 FE artık güncelleme almayacakmış.
Batarya ömrü ve güncellik dışında S20 FE daha iyi.
iOS deneyimini merak etmenizi anlıyorum ancak SE 2020'nin iOS'luk bir yanı yok. Yani iPhone 7 veya 8 ile aynı deneyimi yaşarsınız çoğunlukla. A34'ün S20 FE'ye göre artısı belki pil ömrü ve güncelliği olur, başka artisı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı