iPhone SE 2020'den cızırtı geliyor

yayyaeo

Zeptopat
Daha fazla  
Ben 1 ay önce iPhone SE 2020 aldım ve aldıktan iki hafta sonra telefona WhatsApp'tan bildirim gelince çok abartılı titreşim oluyordu ve Home tuşu çok gömülüyordu. Açıp kapatınca düzeldi ve bir daha da olmadı. Sonrasında kameraya bastığımda cızt diye bir ses geliyordu. Normal kamera ve WhatsApp kamerasına basınca geliyordu bu ses. Açıp kapatınca düzeliyordu fakat aradan zaman geçince yeniden oluşuyordu. Bunların dışında 2 gün önce kulaklık aldım ve telefona taktığımda kulaklıktan sürekli tık tık diye cızırtı sesleri geliyor. Sorun telefonda mı yoksa kulaklıkta mı anlayamıyorum. Kulaklığı başka telefonda da deneyemiyorum çünkü etrafımda başka iPhone kullanan yok. Eğer problem telefondaysa servise göndereceğim ama emin değilim kulaklık da sıkıntılı olabilir. Sizce telefonun problemi ne ya da son problem kulaklıktan mı kaynaklı?

Dediğinizi tam anlayamasam da, şu kısmını cevaplayabilirim; kulaklığı bağlantı noktası lightning olan cihazı iPhone'nun lightning girişine taktığınızda ufak 'cız tıs' gibi küçük bir ses gelmesi normal. İleriye doğru bozulmalar ani ses kesilmeleri artar. O lightning çıkışlı tüm kabloları (uç kısım) ileriye doğru bozulmaya başlıyor senelerdir aynı.

İsterseniz o kulaklığı iPhone 6 üstü cihazlarda deneyin onda da cız mız yapacaktır.

Dediğinizi tam anlayamasam da, şu kısmını cevaplayabilirim; kulaklığı bağlantı noktası lightning olan cihazı IPhone'nun lightning girişine taktığınızda ufak 'cız tıs' gibi küçük bir ses gelmesi normal. İleriye doğru bozulmalar ani ses kesilmeleri artar. O lightning çıkışlı tüm kabloları (uç kısım) ileriye doğru bozulmaya başlıyor senelerdir aynı.

İsterseniz o kulaklığı iPhone 6 üstü cihazlarda deneyin onda da cız mız yapacaktır.

Ses çok fazla geliyor. Gürültülü ortamlarda etki etmiyor ama sessiz ortamlarda çok fazla rahatsız ediyor o ses. Bugün farklı bir telefonda da denedim (iPhone 8 Plus) kulaklıktan o ses gelmeye devam etti. Gidip değişim mi yaptırsam emin değilim olmadı çalışanlara da sorarım. Nadiren ya da birkaç dakikada bir duyulsa sorun olmazdı da çok sık olunca rahatsız edici oldu biraz ☹️

Geri
Yukarı