iPhone SE 2020 çıt sesi geliyor

Agnes

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 5 gündür iPhone SE kullanıyorum, hiç düşürme vb. bir durum yaşamamama rağmen 2. günden beri (ben 2. gün fark etmiş olabilirim) telefonu avuç içimde dikey şekilde tutarken kenarlarından azıcık baskı uygulasam (kesinlikle tuşlara elim değmiyor ve yaptığım baskı normal tutuştan birazcık fazla) çıt çıt diye ufak bir ses geliyor. Bu nedir, neden olur, nasıl bir aksiyon almalıyım? Bunlar hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de aynı cihaz var, anlattığınızdan fazla bastırmama rağmen herhangi bir ses alamadım. Olmasının bir sebebi çerçeve oynak olabilir(daha önce yaşadım, bazen ufak darbelerde hatta sürtmelerde bile oynayabiliyor), ya da cihaz ayıplı olabilir ki bu durumda zaten cihazınızı değiştirirler. İmkanınız varsa baktırın derim ben, ama dediğim gibi korkmanıza gerek yok:)

Yorumunuz için teşekkürler, ilgili yerle iletişime geçtik incelemeye alacaklarmış telefonu. Benle alakalı olmayan problemden dolayı 1 hafta farklı bir telefon kullanacak olsam da yapacak bir şey yok.

İphone 5S İle aynı sorunu bende yaşıyorum tuş değişimi için tamire gittiğimde öğrendim ekran tam oturmadığı için bastırınca içerdeki bi plastik parçayamı değiyormuş bişe olup çıt çıt sesi çıkabilyormuş. Siz garantiye gönderin içinz rahat olsun.

Geri
Yukarı