iPhone SE 2021 bu son baharda çıkar mı?

Kadir44

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
images.jpg

iPhone SE (2020) almak istiyordum tam alacaktım ki içime bir şüphe düştü. Ben bu telefonu alırsam 2021'in sonlarına doğru Apple yeni telefonlarını çıkardığı zaman ya SE modelinin Plus'ya da farklı bir versiyonunu çıkarırsa diye almak istemedim, iPhone SE (2021) çıkar ise çok güzel olacağını düşünüyorum ama Apple bütçe ürünlerini pek umursamadığı için çıkıp çıkmayacağına dair fikrinizi almak istedim dostlarım.

-İyi forumlar.

Zor bir soru. Çıksa bile fiyatının 6.500 bandından aşağı olacağını sanmıyorum.

Bazı kaynaklar haber yapmış ABD tarafında 500 dolar Avrupa'da ise 589 Euro olacağını yazmış birçok site eğer bu haberler doğruluk kazanırsa 589 Euro 5656 TL yapıyor buna 2500-3000 TL vergi ekler isek sizin dediğinizden daha fazla bile ediyor, umarım 6000 geçmez diyeceğim ama zor :(

Bence çıkmaz arkadaşlar Apple daha yeni çıkardı sonuçta SE modelini.
Şurada bir yazı ele alınmış ama Apple'ın iPhone 13 yanında SE modeli çıkarması beklenmiyor.

Bence çıkmaz arkadaşlar Apple daha yeni çıkardı sonuçta SE modelini.
Şurada bir yazı ele alınmış ama Apple'ın iPhone 13 yanında SE modeli çıkarması beklenmiyor.

Göreceğiz 2021 ikinci yarısında umarım çıkar.

SE Plus çıkacak olsa 8 Plus kasasında A13 işlemcisi mi olacak? A14 işlemcisi olup "ucuz" olacaksa 12 Mini neden var? SE Plus +1GB RAM'e sahip olacaksa A13 ile birlikte iPhone 11 ile eşit olur. 11 varken neden 8 Plus tasarımında büyükçe bir telefon olsun? Büyük telefon çıkacaksa neden Plus modelleri gibi olsun? Küçük telefon olacaksa 12 Mini ve mevcut SE üretimden mi kalkacak? Bu sorulara cevap veremeden nasıl emin olacağız? Bence satış rakamları 12 Mini'den bile düşük olur "SE Plus" gibi bir modelin ki bu da Apple için ters bir iş olur. Ben 2024 Nisan diyorum SE "3" için. Yine de umutlarınızı kırmak istemem. SE 1 çıktığı yıldan sonraki her yıl "bu sene SE geliyor" diye bir sürü haber ortaya atılmıştı ve hep asparagas haberler oldular. SE 2 haberleri fazla teyitli olunca geçen sene haklı çıktılar. Fakat bu demek değildir ki tüm haberler doğru olsun. Apple bu tarz geçiş telefonları her sene çıkartırsa Android rakiplerinden farkı kalmaz.

XR kasasının yenilenmiş bir versiyonu olarak gelebilir ya da 8 Plus kasasında çentikli bir ekranla gelebilir diye düşünüyorum. iPhone 13 serisi ile tanıtılabilir.

SE Plus çıkacak olsa 8 Plus kasasında A13 işlemcisi mi olacak? A14 işlemcisi olup "ucuz" olacaksa 12 mini neden var? SE Plus +1GB RAM'e sahip olacaksa A13 ile birlikte iPhone 11 ile eşit olur. 11 varken neden 8 Plus tasarımında büyükçe bir telefon olsun? Büyük telefon çıkacaksa neden Plus modelleri gibi olsun? Küçük telefon olacaksa 12 mini ve mevcut SE üretimden mi kalkacak? Bu sorulara cevap veremeden nasıl emin olacağız? Bence satış rakamları 12 Mini'den bile düşük olur "SE Plus" gibi bir modelin ki bu da Apple için ters bir iş olur. Ben 2024 Nisan diyorum SE "3" için. Yine de umutlarınızı kırmak istemem. SE 1 çıktığı yıldan sonraki her yıl "bu sene SE geliyor" diye bir sürü haber ortaya atılmıştı ve hep asparagas haberler oldular. SE 2 haberleri fazla teyitli olunca geçen sene haklı çıktılar. Fakat bu demek değildir ki tüm haberler doğru olsun. Apple bu tarz geçiş telefonları her sene çıkartırsa Android rakiplerinden farkı kalmaz.

Çok doğru bir konuya deyindin dostum her sene, özellikle amiral telefonlar hala piyasadayken çıkmaz gibi duruyor haa çıkardılar diyelim o zaman andoidden farkı kalmaz diyorsun ki bu da çok mantıklı sanırım "SE" modelinin yerini "mini" alacak ha diyelim almadı o zamanda kasa oranını biraz daha büyütüp güncelleme yapabilirler.

Geri
Yukarı