iPhone SE 2021'de duyurulmayacak

Metafractal

Kilopat
Makaleler
29
Yer
Türkiye
2020-iPhone-SE-family-003.jpg

Apple, bu yılın başlarında yepyeni bir iPhone SE duyurdu, ancak ünlü analist Ming-Chi Kuo, bir halefin yakında gün ışığını göreceğine inanmıyor.

Analist bugün (iGeneration aracılığıyla) yeni bir yatırımcı notuyla çıktı ve içinde, yeni bir iPhone SE'nin yakın zamanda duyurulmayacağını söylüyor. Apple'ın bu yılın başında piyasaya sürdüğü yeni iPhone SE, hala iyi satıyor gibi görünüyor ve Apple, iPhone 12 serisini piyasaya sürdü. Apple'ın ilerleyen bu telefonlara odaklanacağı bildiriliyor ve yeni bir iPhone SE, en erken 2021'in ikinci yarısına kadar duyurulamayabilir.

Yatırımcının notuna göre, Apple tedarikçisi Genius Electronic Optical, 2021'in ilk yarısında yeni bir iPhone SE görmeyi umuyor. Ancak Kuo, Apple'ın önümüzdeki yılın ikinci yarısından önce böyle bir duyuru yapmasını beklemiyor.

Garip bir haber. iPhone 12 Mini zaten yeni iPhone SE oluyor. Apple bundan sonra seriyi ayırmaz bence. iPhone 13 Mini diye devam eder. Bazı insanlar iPhone SE alınca dandik bir cihaz almışlar hissine kapılıyorlar muhtemelen.

Garip bir haber. iPhone 12 Mini zaten yeni iPhone SE oluyor. Apple bundan sonra seriyi ayırmaz bence. iPhone 13 Mini diye devam eder. Bazı insanlar iPhone SE alınca dandik bir cihaz almışlar hissine kapılıyorlar muhtemelen.
Hocam yine de konumlandırma olarak iPhone 12 Mini 700 dolarlık fiyatı ile biraz daha üst segment gibi. Bu yüzden tekrardan daha alt segmentlere oynayan ve uygun fiyatlı olan bir iPhone SE 3 görebiliriz diye düşünüyorum.

2024'ten önce yeni bir SE modeli beklemeye gerek yok bence. Bu SE çıkana kadar bile her sene SE, iPhone 9 gibi haberler çıktı zaten ve şimdiki çıkacak haberler de bundan farksız. Ayrıca yeni Mini'leri SE ile fiyat başta olmak üzere eşdeğer yapmadıkları aşikar. Bence 2024-2025 yıllarında iPhone 12-13 belki de 14 kasasında, tahmini A17 işlemcili 3. nesil SE görmemiz daha olası. Apple SE serisinden vazgeçmez ise tabi. Kişisel tahminlerim böyle.

Recep hocam dünden beri ulaşmaya çalışıyorum ulaşamadım en sonunda böyle bir yol izlemek zorunda kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..

Geri
Yukarı