iPhone SE 2022 vs iPhone 11

SngrBob

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : GeForce GTX 1650 4GB
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600h
Ram : 32GB 3200Mhz DDR4
SSD : 1TB M.2 SSD
Merhaba. iPhone 11 mi iPhone SE 2022 mi alsam kararsız kaldım iPhone SE donanımsal olarak biraz daha güçlü fakat 11 de tasarım ve Face ID filan olarak biraz daha güncel tasarımlı bir telefon uzun süreli kullanmak istediğim için iPhone SE almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. iPhone 11 mi iPhone SE 2022 mi alsam kararsız kaldım iPhone SE donanımsal olarak biraz daha güçlü fakat 11 de tasarım ve Face ID filan olarak biraz daha güncel tasarımlı bir telefon uzun süreli kullanmak istediğim için iPhone SE almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Şahsen küçük ekran ve hızlı biten şarj olduktan sonra donanımın pek de önemli olmadığını düşünüyorum.

Ben SE 2022 alırdım. Neredeyse iPhone 13 kadar güncelleme alacak bir model. 12 ile kıyaslama yapsaydın iPhone 12 al derdim.

Ayrıca acelen yok ise seneye çıkacak olan SE modelini al derim kasası iPhone 11 gibi olacak ve donanım açısından daha güçlü olacak ama ekran olarak yine aynı olur bence.

Tam bütçen nedir ? Bataryası kötü ve küçük ekran bir model almak hoş olmaz. 11.

SE 2022 her açıdan daha güçlü ve daha iyi bir cihaz. Hem 11 hem de 2022'yi kullanan birisi olarak söylüyorum. Ama biraz küçük 2022 küçük olması tek dezavantajı zaten ama sorun olmayacaksa kesinlikle ve kesinlikle 2022.

İkisi de değil, 828p, 320 PPI ve LCD panelli 2019 model telefona 18.000 TL vermek çok mantıksız.

400 dolarlık iPhone 11'i 18.000 TL'ye almak yerine 800 dolarlık S22'yi 16.000 TL'ye alın. S21 bile iPhone 11'den daha iyi bir cihazken...

Katılmıyorum 2019 model aldığınız bir iPhone 2022 model aldığınız bir Android telefondan daha uzun süre destek alacaktır ve daha az sıkıntı ile karşılaşacaksınızdır. Örnek olarak mesela 2016 yılından kalma iPhone 7 telefonumla gayet mutluyum evet artık sadece güvenlik güncellemesi alacak ama 2016 da S7 ya da S8 alsam şu an mutlu olacağımı sanmıyorum. Eski kasa olduğu için bataryası çok gitmiyor ama o da zaten yeni kasa IPhone'larda çözüldü.

Katılmıyorum 2019 model aldığınız bir iPhone 2022 model aldığınız bir Android telefondan daha uzun süre destek alacaktır ve daha az sıkıntı ile karşılaşacaksınızdır. Örnek olarak mesela 2016 yılından kalma iPhone 7 telefonumla gayet mutluyum evet artık sadece güvenlik güncellemesi alacak ama 2016 da S7 ya da S8 alsam şu an mutlu olacağımı sanmıyorum. Eski kasa olduğu için bataryası çok gitmiyor ama o da zaten yeni kasa IPhone'larda çözüldü.

S22'nin 5 yıl yazılım desteği var iPhone 11'in 2 seneye bitiyor ayrıca 828p 320 PPI ve LCD panel ile HDR film izleyemiyorsun, güç tüketmeyen ekranına göre berbat bir pil performansı var ve Apple'ın satış politikasından dolayı çok pahalı. 800 dolarlık S22'yi 16.000 TL'ye almak varken 400 dolarlık iPhone 11'i 18.000 TL'ye almak kadar mantıksız bir şey yok. Ayrıca ben iPhone 11'ide S21 FE'yide kişisel telefonum olarak kullandım, 11'de yüksek parlaklıkta siyah renkler o kadar kötü gözüküyor ki...

Geri
Yukarı