iPhone SE(2022) vs iPhone 12 mini

• Konuyu başlatan Smith
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B
Ekran onemliydi ama 1-2 yil ekstra guncelleme almasi kararsiz kildirdi beni. Su an kararimi iPhone 12 Mini'den verdim.

Hocam 1-2 yıl güncelleme alsa bile donanım çağın gerisinde kalacak. Yani 2027'de iPhone 7 kasasında bir telefona sahip olmak istemezsiniz.

Face id kullanmam demişsin de, ne demek kullanmam ? Yani "yüzüm yok" o yüzden kullanamam gibi bir durum mu var ? Face id, büyük bir nimet artık. 7 Plus'tan 11'e geçtiğimde bunu anlamıştım :)

@Genzonzi FaceID ve kamerayi 40 yilda bir anca kullanirim. TouchID hizli okuyorsa kullanirim belki. PIN sifre yetiyor bana.
Telefonu sürekli açık mı tutacaksınız, ekran kapatmayı "asla"ya alıp hiç kapanmamasını mı sağlayacaksınız yani ? Telefonun şifresini açarken faceid büyük nimet diyorum, 40 yılda 1 kullanırım diyorsunuz :D Benim yaptığım ironiyi pek anlayamamışsınız ama kısacası 12 mini seçin.

Yakinda yeni telefon alacagim, bu iki telefon arasında kaldım. iPhone 12 mini kamera, ekran, tasarim; iPhone SE ise islemci, guncellik acisindan daha iyi. Kamera ve Face ID kullanmayacagim ama iPhone 12 Mini'nin ekrani ve tasarimi daha hos gorunuyor. Bir de iPhone 12 mini alirsam 64 GB olan modelini almak zorundayim. iPhone SE'de ise 128 GB alabilirim. Performans ve uzun omurluluk de daha onemli benim icin. Ikisinin de arti ve eksi yonleri var, hangisini alacagima karar veremedim. 2023'te iPhone SE'nin yeni modelinin cikacagina dair soylentiler de var ama iptal edildi de deniliyor.

İkisi de alınmaz. 0 iPhone 11 ya da ikinci el iPhone 12 almanı tavsiye ederim.

@Genzonzi 12 Mini'yi sececegim zaten. Tum telefonlarimi da hep "Asla" ayarinda kullandim, uyku modunu kullanmiyorum. FaceID veya TouchID umrumda degil, olmasa da benim icin buyuk bir fark yok.

İkisi de alınmaz. 0 iPhone 11 ya da ikinci el iPhone 12 almanı tavsiye ederim.
Iphone 11 kullanıcısı olarak, Iphone 12 katılıyorum ama 12 mini ve 11 arasında ise tek +'sı "ekran boyutu" olan 11'i kesinlikle önermem. Full HD bile olmayan "Amiral Gemisi". En çok satanlardan ve beğenilen ürünlerinden biri fakat ekranı Iphone 12'ye yaklaşamaz bile maalesef.

Geri
Yukarı