iPhone 12 mini vs iPhone 11 vs iPhone SE vs iPhone XR

• Konuyu başlatan Axii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 940

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Sizce bu telefonlardan en çok fiyat performans vaat eden cihaz hangisi? 5000₺ gibi bir bütçeye iPhone SE almayı düşünüyorum üzerine koyup XR, 11, 12 mini gibi modellere bakmamı önerir misiniz? iPhone 13 serisi tanıtılınca önceki modellerin fiyatları düşebilirmi?

Bütçe varsa tabiiki 12 mini. İşlemcisi daha güncel, kamerası daha iyi. Çok zorlanıyorsanız SE ya da 11’de alabilirsiniz. Bunun ikisinden 11’i tercih ederdim. SE kullanıcısıyım gayet memnunumz

iPhone 11 daha uygun ve kullanışlı bence. SE alınmaz. 12 çok pahalı. En ortası 11.

11 ile SE arasında tasarım dışındaki farkları nelerdir?
Ek olarak söylemeyi unuttum telefonu uzun süre kullanmak istiyorum, dizi ve film izliyorum ve oyun oynamıyorum.

Bütçe varsa tabii ki 12 mini. İşlemcisi daha güncel, kamerası daha iyi. Çok zorlanıyorsanız SE ya da 11'de alabilirsiniz. Bunun ikisinden 11'i tercih ederdim. SE kullanıcısıyım gayet memnunumz.

iPhone SE nin yazılımsal portre modu var bildiğim kadarı ile bokeh efekti başarılı sonuçlar veriyor mu?

11 ile SE arasında tasarım dışındaki farkları nelerdir?
Ek olarak söylemeyi unuttum telefonu uzun süre kullanmak istiyorum, dizi ve film izliyorum ve oyun oynamıyorum.

iPhone senin yazılımsal portre modu var bildiğim kadarı ile bokeh efekti başarılı sonuçlar veriyor mu?

SE bataryası çok düşük, günlük kullanıma 7 Plus bile dayanmıyor bana. SE işlemcisi iyi güzel hoş telefon ancak boyutu ve bataryası olarak ben kafadan eliyorum direkt. 11'in tasarımı çok klas kamerası vs. Düşünmeden 11 derim.

Arkadaşım günde 2 defa şarja takıyor. Elinden düşürmezsen telefonu su gibi biter.

2.el XS, XR veya sıfır SE 2 arasında kaldım. Bugün MediaMarkt'a gittim cihazları elime aldığımda XR biraz büyük geldi elime. Daha önce hiç büyük ekranlı telefon kullanmadım çünkü. SE 2 tek elle kullanılabilmesi hoşuma gitti. Ekran boyutunu da beğendim. İphone X'i de elime aldım onun ekranı biraz daha hoşuma gitti. 5.8 inç ekran tam bana göre onu da İphone X ve XS kullanıyor. 2.el X ve XS alabilirim belki.

Geri
Yukarı