iPhone SE 3 vs iPhone 12 mini

Barış 10

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. iPhone 12 mini ile SE3(2022) arasında kaldım. Arasında kalmamın sebebi 12 Mini'nin neredeyse 2 yıl daha eski olması (güncellemeler) ve işlemci. Hangisi mantıklı olur? Ekran boyutu çok önemli değil. 4.7 inç de olur 5.4 de.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone SE 3 Turbo'lu şahin gibi duruyor. Sadece güç var ama bu gücü tam anlamı ile kullanmanız için size bir imkan sunmuyor. Kamera ve ekran en boy oranı konusunda 12 mini kesinlikle daha iyi bir tercih.

iPhone 12 Mini alın geçin. SE 3 artık günümüz için eski bir tasarıma sahip. 12 Mini 1 yıl eski olması size bir şey kaybettirmez merak etmeyin.

Yani ikisi de bütçeme uyuyor. Ama SE’nin de tasarımı hoşuma gidiyor. Oyun oynamam. Sadece YouTube. Sosyal medya da kullanmam. SE bu konularda üzer mi? Cihazı canlı da gördüm.

SE 3 kullanıyorum son model telefon ve işlemciyi tercih ettim. Büyük ekran telefon zaten sevmiyorum ve SE 3 inanılmaz güçlü bir cihaz. İstediğin amaçla kullan. İster multimedya, ister oyun. Kasa eski kasa evet. Bence bu konuda tercih yapman lazım. Yoksa aralarında alacağı destek olarak en fazla 1 sene fark olur ki zaten Apple’ın 6 7 yıl güncelleme desteğini verdiğini düşünürsek o süre içinde sen zaten yeni bir model arayışına girersin.

1 sene destek için SE 3 almaya değmez 12 mini al bak keyfine SE'den çok daha üstün SE 3'ün tek artısı A15 olması 12 mini de geniş açı ön kamera da geniş açı OLED ekran Face ID gibi özellikler dururken SE 3 almak mantıksız o kadar para verip iPhone 7 tasarımlı cihaz kullanmazdım.

Geri
Yukarı