iPhone SE arka planda uygulama kalmiyor

Leka

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar herkese, sorunum yazıyor zaten.

Örneğin VPN açıyorum, Safari'ye girip 2 dakika sonra çıkıyorum. VPN uygulamasına yeniden girmeye çalıştığımda uygulama yeniden başlatılıyor ve bu sinir bozucu bir durum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Cihazım SE 2.

Son düzenleyen: Moderatör:
iOS uygulamaları arka planda belirli bir süre sonra askıya alınıyor. Uygulamaların arka planda içeriklerini yenilemek için Arka Planda Uygulama Yenile ayarını açabilirsiniz fakat geliştiriciler, son kaydettiğiniz yerden devam edecek şekilde uygulamayı ayarlamadıysa uygulamalar yeniden başlar. Bunun dışında, telefonunuz uzun süre yeniden başlatılmadıysa yeniden başlatırsanız belki normale dönebilir.

iOS uygulamaları arka planda belirli bir süre sonra askıya alınıyor. Uygulamaların arka planda içeriklerini yenilemek için Arka Planda Uygulama Yenile ayarını açabilirsiniz fakat geliştiriciler, son kaydettiğiniz yerden devam edecek şekilde uygulamayı ayarlamadıysa uygulamalar yeniden başlar. Bunun dışında, telefonunuz uzun süre yeniden başlatılmadıysa yeniden başlatırsanız belki normale dönebilir.
Surekli yeniden baslatiyorum belki cozer diye. Ayrica belirteyim bu sorun onceden olmuyordu. Telefon daha 3,5 aylik. Bir de 6-7 dakika arka planda tutuyorum zaten.

6-7 dakika, uygulamaların askıya alınması ve hatta tamamen kapatılması için yeterli bir süre. iOS üzerinde başka bir uygulamaya geçtiğinizde uygulamalar küçültülmüyor, zamanla askıya alınıyor. Gerektiğinde de tamamen kapatılıyorlar. Yüklü ve arka planda çalışan uygulama sayısı fazla ise bellek yüzünden böyle olmuş olabilir. Son zamanlarda fazla uygulama yüklemiş miydiniz? iOS sürümü güncel mi?

Surumum guncel, kullandigim uygulamar bellidir, cok yukleme yapmam. Anlatmaya calistigim sey, onceden ayni sure icinde kapanmiyordu.

Arka Planda Uygulama Yenile ayarını kapatıp telefonu yeniden başlattığınızda da uygulamalar kapanıyor mu? Askıya alındığı hâlde eski hâline dönebilen bir uygulama kullanıyorsanız bellek yetersizliğinden dolayı kapatıyor olmalı. Bellek yetersizliğine sebep olabilecek tarzda ne uygulamalar var?

Yeni konular

Geri
Yukarı