iPhone SE vs Samsung Galaxy S6

Hangisini almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    26

furkanberk06

Kilopat
Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum ve iki telefon arasında kaldım.
  1. iPhone SE
  2. Samsung Galaxy S6
Normalde Samsung Grand Prime kullanıyorum. Ama çok kasmasından dolayı memnun değilim. Bu nedenle Android'den soğudum diyebilirim. iPhone telefonlarda ise şarj sorunu var. Sizce hangisini almalıyım? İkisi de aynı fiyat.

Son düzenleyen: Moderatör:
SE performans telefonu değil. Sadece adı var. Kesinlikle S6.
SE performans anlamında en üst seviyelerde, tek kötü yanı kasasının değişmemesi. 6S ile aynı donanıma sahip.
Android arayüzündeki sorunlar S6'da da olacaktır G5'te de. Sorun Android'de telefonlarda değil.
Sorunsuz ve tamamen stabil bir arayüz istiyorsanız tercihinizi iOS'tan yana kullanmanız daha mantıklı olur.
Iphone SE'nin kötü olan yanları ön kamerası ve değişmeyen kasası. Bunların haricinde performans anlamında zirvede.

Videosunu izlediğimde pek cazip gelmemişti ama gerçekten iPhone ailesinin neredeyse en performanslı ürünüymüş. Bunu da söze katarsak SE çok daha iyi.

SE performans anlamında en üst seviyelerde, tek kötü yanı kasasının değişmemesi. 6S ile aynı donanıma sahip.
Android arayüzündeki sorunlar S6'da da olacaktır G5'te de. Sorun Android'de telefonlarda değil.
Sorunsuz ve tamamen stabil bir arayüz istiyorsanız tercihinizi iOS'tan yana kullanmanız daha mantıklı olur.
Iphone SE'nin kötü olan yanları ön kamerası ve değişmeyen kasası. Bunların haricinde performans anlamında zirvede.
Bu arkadaş benim yazacaklarımı noktası virgülüne kadar yazmış. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısın.

Millattan kalma TouchWiz sürümü olan bir telefonla güncel bir Arayüzü karşılaştırmanız çok yanlış olmuş. S6 ve G5 arayüzü yağ gibi akan cihazlar ki bunu 2k çözünürlükte başarıyorlar. Stabillite ile ilgili bir sorun yok, burada tercih zevkinize kalıyor çünkü SE ufak bir telefon. Ayrıca çok uygulama kuruyorsanız uygulama mağazası bakımından daha az uygulama sorunları olan bir mağazası var iOS'in.

Millattan kalma TouchWiz sürümü olan bir telefonla güncel bir Arayüzü karşılaştırmanız çok yanlış olmuş. S6 ve G5 arayüzü yağ gibi akan cihazlar ki bunu 2k çözünürlükte başarıyorlar. Stabillite ile ilgili bir sorun yok, burada tercih zevkinize kalıyor çünkü SE ufak bir telefon. Ayrıca çok uygulama kuruyorsanız uygulama mağazası bakımından daha az uygulama sorunları olan bir mağazası var iOS'in.
Olaya eski yeni gözüyle bakacaksak eğer S6 ve G4'ten de başlayabiliriz. S6'nın uzun süre kullanımda arayüzden ayarlara girişte, arkaplandan uygulamaya girince vb gibi yerlerde kasması, G4 gibi mükemmel bir arayüzü bulunan telefonda menünün silinip yeniden yüklenmesi vb. bunlar hep Android kaynaklı sorunlar. Şuan için Android, iOS ile rekabet edebilecek kapasitede değil.

Eğer ekranı sorun etmiyorsan ve İOS kullanmak istiyorsan SE al. Ama ben Android kullanmak istiyorsan S6 al. İkisi de performans olarak birbirine yakın telefon. Cihazların kamera özellikleri gerçekten kaliteli. Yani bu senin hangi işletim sistemi kullanmak istediğine bağlı.

Eğer iPhone SE'nin 64 gb lık modelini alacaksan o paraya biraz daha ekleyip 6 al. Eğer 16 gb lık diyorsan S6 al derim. Çünkü performans olarak tabii ki SE önde ama ne kadar olabilir. Yani S6 da açamayacağınız herhangi bir uygulama yok, SE de sadece kendi egonu tatmin etme olayı var, o performans ile. Birde aradaki boy farkı var. S6 her halükarda iyi olacaktır. Şarj olarak her iki telefonda çok iyi değiller. S6 öneririm sana.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı