iPhone SE2 iOS 16 güncellemesi yapılmalı mı?

Eakkuzu

Hectopat
Daha fazla  
iPhone SE2 kullanıcısıyım. Şu an sürümüm 15.5 günü çıkarıyorum ve pil sağlığım 90. Cihazda genellikle sosyal medya kullanıyorum. Oyun yok 16.2 güncellemesi geldi ancak diğer modelleri kullananların güncellemeden sonra çok fazla pil tükettiğini duydum. Yapmalı mıyım? Aynı modelden güncelleyen oldu mu önerileriniz nedir?

Bir süre bekleyin yapmadan. Bu sırada da uzun kullanım testi atan kişilerin deneyimlerini okuyun/izleyin. Apple'ın yaptığı güncellemelerde pil tarafında genellikle olumsuz optimizasyon yaptığı kanaatindeyim.

iPhone SE2 kullanıcısıyım. Şu an sürümüm 15.5 günü çıkarıyorum ve pil sağlığım 90. Cihazda genellikle sosyal medya kullanıyorum. Oyun yok 16.2 güncellemesi geldi ancak diğer modelleri kullananların güncellemeden sonra çok fazla pil tükettiğini duydum. Yapmalı mıyım? Aynı modelden güncelleyen oldu mu önerileriniz nedir?
Açıksası interntte de bir sürü video var yükseltmeniz tavsiyedir ama yani buglar ve hatalar olabiliyor kullanırken değilde yükseltirken olabiliyor. Youtubeda çok fazla yükselttim logoda kaldı falan diyenler var açıksası verilerinizi yedekleyip deneyin pişan olmazsınız. İos 16 gerçekten şık duruyor.

Bende de biraz daha hızlı tükenmeye başladı pil. Yeni bildirim merkezini de hiç beğenmedim. Onun dışında ekranı yana çevirdiğinde üst panel gri oluyor, gözükmüyor falan. Değişik değişik sorunlar var, ben şahsen biraz daha beklemeni öneririm.

iPhone 13 Pro kullanıyorum iOS 16 yüklemeden önce telefonun yavaşlayacağını düşünüyordum ama tam tersine telefonum hızlandı ek olarak pil durumunda da bir eksisini görmedim ben memnunum. iPhone SE için ne olur bilemiyorum ama ben olsam hiç düşünmez kesin güncellerdim.

iPhone 13 Pro kullanıyorum iOS 16 yüklemeden önce telefonun yavaşlayacağını düşünüyordum ama tam tersine telefonum hızlandı ek olarak pil durumunda da bir eksisini görmedim ben memnunum. iPhone SE için ne olur bilemiyorum ama ben olsam hiç düşünmez kesin güncellerdim.
Knk orası öylede şöyle bir sıkıntı var seninki iphone 13 ama SE yaniii fazla fark olabilir.

Pekii neden 16.5? 16.2'den farkı ne olacak?

Sorunların çoğu 16.5 ya da 16.7'de çözülür diye düşünüyorum. Şu an başka forumlardan da gördüğüm üzere insanlar epey sorun yaşıyor. iPhone 13'te bile en düşük parlaklıkta ekranın göz kırpması gibi sorunlar var. Özellikle SE2'yi güncellerseniz tıpkı iOS 15'in ilk çıktığı zamandaki gibi ekran süresinde çok fazla düşüş yaşarsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı