iPhone SE'ye daha yüksek kapasiteli batarya takmak sorun çıkarır mı?

• Konuyu başlatan SeuN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 475

SeuN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Telefonu ikinci el aldım ve pil sağlığı 79'du. Ben de Deji'den 2200 mAh batarya taktırdım. 18W adaptörle 0'dan yüzde 50'ye yarım saatte doldu. 90'a yaklaştıkça çok yavaşladı. Bu sorun olur mu? Bataryanın orijinalinden yüksek mAh oldugu için mi olmuştur?

Merhaba arkadaşlar. Telefonu ikinci el aldım ve pil sağlığı 79'du. Ben de Deji'den 2200 mAh batarya taktırdım. 18W adaptörle 0'dan yüzde 50'ye yarım saatte doldu. 90'a yaklaştıkça çok yavaşladı. Bu sorun olur mu? Bataryanın orijinalinden yüksek mAh oldugu için mi olmuştur?

Hayır. Ben de arttırılmış kullanıyorum bir problem yok.

Bataryalarda %80'den sonra yavaş dolmaya başlaması normal bir durumdur. Sebebi ise batarya ısındığı için batarya içinde elektron geçişi yavaşlar. Ve buna bağlı olarak pil %80'den sonra yavaş dolmaya başlar.

Bataryalarda %80'den sonra yavaş dolmaya başlaması normal bir durumdur. Sebebi ise batarya ısındığı için batarya içinde elektron geçişi yavaşlar. Ve buna bağlı olarak pil %80'den sonra yavaş dolmaya başlar.
Bende diyorum neden bir yerden sonra yavaşlıyor şarj sebebi buymuş meğer. Sağolasın.

Hayır. Ben de arttırılmış kullanıyorum bir problem yok.

Bir de bayide suya ve toza dayanıklı bant takmıyorlarmış. Çok sorun olur mu? FPPRO gibi bir yerden taktırmalı mıyım sizce.

Geri
Yukarı