iPhone Şifreleri Android Cihaza Aktarma

FarukB5

Centipat
Merhaba arkadaşlar, iPhone kullanıcısıyım ve bu cihazın şifre kaydetme kısmına kaydedip arkama bile bakmıyorum şifre unuttum vs. yaşamadım, şimdi Android bir cihaza geçmeyi düşünüyorum lakin iPhondaki şifreleri nasıl Android cihaza aktarabilirim? Android'de Google şifreler mi kullanmalıyım sizce?

iPhone'da kaydedilen şifreleri dışa aktarmanın bir yolu yok. Ama şifrelerinizi yeni Android telefonunuza taşımak için şunu yapabilirsiniz:

Öncelikle iPhone kullanırken kaydettiğiniz bütün şifreleri bir yere not edin:

Ben Google şifreleri öneririm. Senkronize bir şekilde çalışıyor ve sorun çıkartmıyor. 3. parti uygulamalara gerek yok.

Bir yere not ettiğiniz şifreleri Oturum açın - Google Hesapları adresinden Google hesabınıza kaydedin.

Tek tek şifreleri oluşturmak yerine de her şifre için Chrome üzerinden geçerli olduğu web sitede bir kere oturum açmak suretiyle şifreleri kaydedebilirsiniz.
(Şifrelerin kaydedilmesi için Chrome'da Google hesabınıza giriş yapmış, şifreleri kaydetmeyi Chrome ayarları üzerinden açmış olmanız gerekmektedir.)

Son düzenleme:
IPhone'da kaydedilen şifreleri dışa aktarmanın bir yolu yok. Ama şifrelerinizi yeni Android telefonunuza taşımak için şunu yapabilirsiniz:

Bende bu tek tek yazmaktansa basit bir yolu var mıdır diye merak ettim markaların müşteri kaybetmeme ya da güvenlik acısından bir önlemi nedir ama hiç çözüm bulmamışlar galiba bu konuya.

Bende bu tek tek yazmaktansa basit bir yolu var mıdır diye merak ettim markaların müşteri kaybetmeme ya da güvenlik acısından bir önlemi nedir ama hiç çözüm bulmamışlar galiba bu konuya.
Şifreleri içe aktarmak için .csv dosyası lazım. Ancak iPhone'daki şifreler bu biçime getirilemiyor maalesef.

İlk mesajıma ekleme yaptım bence fazla uzun sürmez o şekilde yapın.

Geri
Yukarı