iPhone şu anda ne durumda?

iPhone 6s kullanıyorum 5 sene önce çıkan telefon halen güncelleme alıyor, halen hızlı..

Bence iPhone'un yavaşlamasının iki sebebi var,
1-Eskiyen batarya,
2-Telefon üzerinden üst üste yapılan büyük sistem güncellemeleri (büyük güncellemeleri telefon yerine, yedek alıp bilgisayardan iTunes ile Restore yapınca daha sorunsuz oluyor)

Apple telefonunu yavaşlatıyor gibi şeyler var ortada.
Hayır. Hunharca kullanılmazsa sorun olmaz. Pil sağlığı yüksek kaldığı sürece yavaşlamıyor. iPhone 11'e kadar süperdi.

4999 TL vereceğin telefon mantıken 2 yıl sonra çöp muamelesi ve yavaşlama sorunu görmez herhalde?
O kadar vermek doğru değil. Amazon.com.tr'de en son baktığımda 4400 4500 TL'ye kadar düşmüştü.
Xiaomi bile kaç para olmuş. Üstelik annem şikayetçi şu an Xiaomi telefonundan.

İki sene oluyor telefona format atmayalı, fakat gözle görülür bir şekilde yavaşladı. Neden bilmiyorum. Bataryası da uzun süredir 88 seviyesinde.

Not: IPhone 8.

2 Yıl sonra güvenlik güncellemesi bile almayan Android cihazların fanboyları mı söylüyor bunu?

Android bırak 2 yıl. İlk günden sonra bile güncelleme alır ise şükür et 🤣
Batarya harici bence iyi bir telefon tabii ki bir de ekran gövde oranını kafaya takmamanız gerekiyor. İçinde bionic A13 çipi oldukça yeterli bir çip telefonla devamlı oyun falan oynayan birisi değilseniz alınabilir ancak oyun oynarsanız bataryası biraz üzebilir.
Oyun işi yok ben de hocam.
Hayır. Hunharca kullanılmazsa sorun olmaz. Pil sağlığı yüksek kaldığı sürece yavaşlamıyor. iPhone 11'e kadar süperdi.

O kadar vermek doğru değil. Amazon.com.tr'de en son baktığımda 4400 4500 TL'ye kadar düşmüştü.
Xiaomi bile kaç para olmuş. Üstelik annem şikayetçi şu an Xiaomi telefonundan.

Evet. Android telefonlar bile cep yakıyor artık. Her şekilde cep yanacak zaten. Bari 1 kere yansın. Uzun yıllar yanmasın.

Hiçbir iPhone 2-3 senede çöp olmaz. iPhone neyse o olarak devam ediyor. Hatta eskiye göre daha da iyiye gidiyor. Yani iyinin de iyisi olma yolunda. SE 2016'dan 2020'ye geçtim. Geçmem şart mıydı? Değildi! Sıkılmıştım artık. :D Yeni modelleri de aynı şekilde sabrınıza göre uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Hiçbir iPhone 2-3 senede çöp olmaz. iPhone neyse o olarak devam ediyor. Hatta eskiye göre daha da iyiye gidiyor. Yani iyinin de iyisi olma yolunda. SE 2016'dan 2020'ye geçtim. Geçmem şart mıydı? Değildi! Sıkılmıştım artık. :D yeni modelleri de aynı şekilde sabrınıza göre uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Bir iPhone alır isem. 6 yıl'dan az kullanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı