iPhone telefon önerisi

Şimdi kontrol ettim 399 dolar civarı olacakmış. Vergilerle 3.200 civarında olacağını düşünüyorum kesinlikle tercihim iPhone 9'dan olacaktır.
4000 tl'den aşağı çıkmaz. iPhone XR bile amerikada 450 $ olmasına rağmen şuan 6000 tl civarı bir fiyata sahip. O 50 $ yüzünden 2800 tl oynamayacağına göre iPhone 9'u unutmayı deneyin.

En üst model almanız en büyük avantajınız olur çünkü hem ileriye dönük olur hem de birkaç sene daha rahat güncellemelerini kullanabilirsiniz. Parmak izi çalışmayan telefonu kesinlikle tavsiye etmiyorum, kullanımınızı haliyle zorlaşacaktır. Pil sağlığına gelirsek, minimum %85 olabilir ama kesinlikle %80 ve altında almayın, pil performansı epey düşük olacaktır.
Şu ana kadar bahsettiğim önemli kriterler uyursa bir başka dikkat etmeniz gereken unsur, bağlı olmayan iCloud hesabı olması, başka bir deyişle çıkış yapılmış iCloud ve diğer hesaplar olmanıza dikkat edin. Eğer bağlıysa mümkünse telefonu formatlayıp tekrar kurun ya da en azından iPhone'umu bul özelliği açık ise kapatın. Bu detay telefonun kilitlenmesine sebep olabilir. Dokunmatik ekranı detaylı olarak test etmekte fayda var. Flaşının çalışıp çalışmadığına bakın. Kamera, kulaklık ve kulaklık girişi kontrolünü yapın. Ve son olarak da, İMEİ kontrolünü yapmayı ihmal etmeyin.

Minimum iphone 8 almanız ekrandan feragat edip hem uyguna getirip hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 7 serisi batarya olarak nedense daha kötü bir performans sunduğunu hatırlıyorum. İlk çıktığı dönemlerde bu yönde pek çok yazı okumuştum ve kullanıcı deneyimi gördüm, 8 serisi çıkınca ''evet batarya daha iyi'' deniliyordu. plus olması bence aslında ideal olan boyut tabi ufak ekranlı cihaz seviyorsanız ayrı ama hem plus olunca full hd çözünürlüğe kavuşuyorsunuz hem de büyük cihazın getirisi daha büyük batarya kapasitesi oluyor. Ben olsam 7 serisine bakmazdım, hem pil için performans sorunu yaşatabilir hem de son güncellemesi olacak önümüzdeki yıl. Bu arada sahibinden de XR yurt dışı cihazları 3500-4000 tl arasına bulunabiliyor, detayından pek emin değilim ama araştırmak lazım.

Minimum iphone 8 almanız ekrandan feragat edip hem uyguna getirip hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 7 serisi batarya olarak nedense daha kötü bir performans sunduğunu hatırlıyorum. İlk çıktığı dönemlerde bu yönde pek çok yazı okumuştum ve kullanıcı deneyimi gördüm, 8 serisi çıkınca ''evet batarya daha iyi'' deniliyordu. plus olması bence aslında ideal olan boyut tabi ufak ekranlı cihaz seviyorsanız ayrı ama hem plus olunca full hd çözünürlüğe kavuşuyorsunuz hem de büyük cihazın getirisi daha büyük batarya kapasitesi oluyor. Ben olsam 7 serisine bakmazdım, hem pil için performans sorunu yaşatabilir hem de son güncellemesi olacak önümüzdeki yıl. Bu arada sahibinden de XR yurt dışı cihazları 3500-4000 tl arasına bulunabiliyor, detayından pek emin değilim ama araştırmak lazım.
Çok teşekkür ederim en iyi cevap galiba buydu.

2. el riski yerine 3,500 TL bütçe ile iphone 7 plus sıfır almakta bir seçenek.
Iphone 7 şuan 3,000 TL iken iphone 9 nasıl 3,200 TL'e nasıl satışa sunulur onu anlamadım.

2. el riski yerine 3,500 TL bütçe ile iphone 7 plus sıfır almakta bir seçenek.
Iphone 7 şuan 3,000 TL iken iphone 9 nasıl 3,200 TL'e nasıl satışa sunulur onu anlamadım.
Ekonomik bir model çıkartacaklarını belirttiler ve fiyatını 299 yaptılar. Tabii biz devlete de 1 adet hediye ediyoruz.
Rica ederim, paranızı boşuna harcamanızı istemem. İnşallah sorunsuz bir cihaz'a denk gelirsiniz, uzun ömürlü ve iyi günlerde kullanırsınız.
Pasaportum var fakat yurt dışı cihazların masrafı kaç olur? XR Aldığımı varsayarsak.

Ekonomik bir model çıkartacaklarını belirttiler ve fiyatını 299 yaptılar. Tabii biz devlete de 1 adet hediye ediyoruz.

Pasaportum var fakat yurt dışı cihazların masrafı kaç olur? XR Aldığımı varsayarsak.
O kısımları pek bilmiyorum. Mesela son düzenleme ile kendi pasaportuna kaydettiriyosun ama satarken de o şahıs kendi pasaportuna kaydettiriyor diye biliyorum. Ama bu cihaz o düzenlemeden önce çıktı yani belki kayıt ettirilip satılıyordur yada kayıtlı olmadığından daha ucuzdur. Tam bilmediğim için fikir vermeyeyim. Tahminen hatırladığım kayıt parası 1500 iken 1600 yada 1800'e gelmiş olabilir. Eğer böyle bir şey varsa zaten yurtdışı cihaza bakmayın ki zaten bütçe olarak zorlar o zaman ve mantıksız olur. Alacağınız cihazda daha sonra kayıt yada başka ücretler vermeyeceğiniz modellere bakın, satıcılara yazıp bilgi alın en iyisi.

O kısımları pek bilmiyorum. Mesela son düzenleme ile kendi pasaportuna kaydettiriyosun ama satarken de o şahıs kendi pasaportuna kaydettiriyor diye biliyorum. Ama bu cihaz o düzenlemeden önce çıktı yani belki kayıt ettirilip satılıyordur yada kayıtlı olmadığından daha ucuzdur. Tam bilmediğim için fikir vermeyeyim. Tahminen hatırladığım kayıt parası 1500 iken 1600 yada 1800'e gelmiş olabilir. Eğer böyle bir şey varsa zaten yurtdışı cihaza bakmayın ki zaten bütçe olarak zorlar o zaman ve mantıksız olur. Alacağınız cihazda daha sonra kayıt yada başka ücretler vermeyeceğiniz modellere bakın, satıcılara yazıp bilgi alın en iyisi.
3.600 Civarı iPhone 7 Plus 32 GB bulursam alacağım galiba bu gidişle. Her internette gezindiğimde moralim bozuluyor kur durumları ve vergiler yüzünden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı