iPhone telefonlarda gölgelenme

Ekran filmiyle alakalı bir sorun bu.
Orijinal ekranlarda gözüken bir sorun değil. Genellikle yan sanayi ekranlarda oluşan bir sorun ki muhtemel ekran değişmiş.
Hocam bende iPhone 7 kullanıyorum, ekranım orijinal fakat aynı durumdan bende de mevcut.

(Telefonu sıfır aldım, 5 yıldır kullanıyorum.)

Fakat kendini tekrardan yok ediyor. Şu an kontrol tekrardan kontrol ettim ve hiç iz yok. Telefonu zorlamak ile bir alakası olabilir mi?
Cihaz, dolaylı yoldan ekran, ısındıkça iz kalır soğudukça gider. Ghost screen denir. Ve bu bir sorundur. İleride daha kötü olabilir. Kafayı takıp takmamak size kalmış.

Ghost screen oluşmuş eğer ekran uzun süredir takılıysa pikseller yavaş yavaş ömrünü tamamladığından olur. Panelle alakalı. IPhonede hiç duymamıştım. Rahatsız oluyorsanız değiştirebilirsiniz. LG G3 G4 G5 G6 ve Xiaomi telefonlarda rastladım bu duruma.

Bildiğim kadarıyla diyot arızasından oluyor, sorunun ismi "ghost screen" olarak geçiyor. iPhone 6 kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. Bu videoyu izlemenizi öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı