iPhone vs Android

Hayatımda hiç iPhone kullanmadım hep Android şu anda A21 s kullanıyorum. Seneye telefon yenilemeyi düşünüyorum. Ben Android'i seviyorum. Özellikle APK dosyaları için. Ama 12 GB RAM bile çok yetmiyor kamerası kötü diyebilirim ve kasıyor ve iPhone oyunlarda daha iyi (sanırım) iPhone 11 almayı düşünüyorum. İkisinin de iyi yanı var. Hangisini almalıyım? IPhone'nin kötü yanları iyi yanları ne?

Not: Bana gereken şeyler;
İyi bir oyun keyfi.
İyi bir kamera.
Inınmaması.
Kalmaması.

Dipnot: Biraz Türkçem kötüdür kusura bakmayın.

iPhone 11 alma s22/23 al hem APK indirmek istiyorsun iOS alma boşuna.

Hayatımda hiç iPhone kullanmadım hep Android şu anda A21 s kullanıyorum. Seneye telefon yenilemeyi düşünüyorum. Ben Android'i seviyorum. Özellikle APK dosyaları için. Ama 12 GB RAM bile çok yetmiyor kamerası kötü diyebilirim ve kasıyor ve iPhone oyunlarda daha iyi (sanırım) iPhone 11 almayı düşünüyorum. İkisinin de iyi yanı var. Hangisini almalıyım? IPhone'nin kötü yanları iyi yanları ne?

Not: Bana gereken şeyler;
İyi bir oyun keyfi.
İyi bir kamera.
Inınmaması.
Kalmaması.

Dipnot: Biraz Türkçem kötüdür kusura bakmayın.
iPhone 11 kesinlikle alınmaz, günümüzde donanım bakımından iyi olabilir ama hem seneye güncelleme desteği bitecek hem de AMOLED ekran kullanıyorsanız iPhone 11 ekran bakımından sizi rahatsız edebilir. Android'i seviyorsanız bence yeni bir Android cihaz ile devam edebilirsiniz. iPhone 11'in fiyatına S23 FE ve onun 6-7 bin tl fazlasına ise S23 var. Ama iOS'a geçmek istiyorsanız iPhone 12'den aşağısını almayın derim ben güncelleme, güvenlik ve donanım bakımından. Ya da ikinci el yurt dışı iPhone 12 Pro/13 de bakabilirsiniz.

iOS'un artıları:
-Stabil ve performanslı olması
-Uzun ömürlü bir işletim sistemi olması
-Instagram'da hikâyede paylaştığınız fotoğrafın kalitesinin bozulmaması (Java/Kotlin programlama dilleri ile uyumlu olması)
-Boş yere RAM ve şarj yememesi
-Kamera paketinin modele göre ayarlanmış ve performanslı olması

iOS'un eksileri:
-Android'deki APK sistemi gibi bir sistemi yok. (Hiçbir uygulamayı korsan yükleyemiyorsunuz)
-Günlük kullanıcıları hedef aldığından dolayı kısıtlı bir işletim sistemi olması.
-Uygulama desteklerinin süreli (yeni bir cihazın güncelleme desteği süresi+3 yıl yani toplamda en az 8 ve en fazla 10 yıl) ve sonlandırılabiliyor olması (Instagram'ın uygulama desteği bitince Instagram'ı kullanamıyorsunuz)
-Kişiselleştirilemiyor olması.

Son düzenleme:
Modeline göre değişir Android denince koskoca bir dünya karşılıyor bizi fakat amiral gemisi Android modelleri ( Samsung Galaxy S23 serisi) IOS'un en büyük rakibi ve birçok alanda daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı